اوپک و متحدانش توافق کردند تا نفت گران شود


Nastooh Saba Newsroomطراحی و تولید: نستوه

سورت گاراپت، تنها کلیسای آبادان که خوش می درخشد!

کلیسای ارامنه گاراپت از آثار ملی و جاذبه‌های دیدنی آبادان است و میزبان زیادی از گردشگر داخلی است. این کلیسا در سال ۱۳۳۶ در دوران پهلوی احداث شد و بزرگ‌ترین مکان اجتماعت ارمنی‌های آبادان به حساب می‌آید. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم شما را به دیدن این کلیسا ببریم، پس همراهمان باشید۱

سورت گاراپت، تنها کلیسای آبادان

کلیسای گاراپت تحت نظر شورای خلیفه‌گری ارامنه جنوب و اصفهان فعالیت می‌کند. جالب است بدانید که کلیسای گاراپت در کنار مسجد امام موسی بن جعفر (ع) قرار دارد  و این خود می‌تواند به نوعی نشان دهنده‌ی احترام بین پیروان ادیان الهی باشد و نمونه زیبایی از نمادهای گفت و گوی تمدن‌ها را به تصویر بکشد.

سورت گاراپت، تنها کلیسای آبادان

در زمان جنگ تحمیلی کلیسای گاراپت همانند مساجد شهر، سنگر رزمندگان به شمار می‌آمد. در زمان جنگ این کلیسا آسیب دید اما بعد از پایان جنگ تحمیلی در سال 75 بازسازی شد. به شما توصیه می‌کنیم که حتما در سفر به آبادان، از این کلیسای زیبا و مهم دیدن کنید و تجربیاتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

سورت گاراپت، تنها کلیسای آبادان

سورت گاراپت، تنها کلیسای آبادان

سورت گاراپت، تنها کلیسای آبادان

سورت گاراپت، تنها کلیسای آبادان

سورت گاراپت، تنها کلیسای آبادان

عارف: دانشجو باید پرخاش کند و مطالبه گری داشته باشد

محمدرضا عارف با اشاره به سکوت در بین جنبش دانشجویی گفت: «باید رسانه‌ها بررسی کنند چقدر در ایجاد این فضای دانشگاهی مقصر هستند. کسی چنین فضای دانشگاهی را تایید نمی‌کند شاید مدیریت‌ها در کوتاه مدت از این فضا راضی باشند که صدایی از دانشجویی در نمی‌آید اما تعبیر بنده سکوت قبرستانی است.»

عارف با تاکید بر این که دانشگاه و دانشجو باید شاداب و بانشاط باشد، گفت: «دانشجو باید پرخاش کند و مطالبه گری داشته باشد اگر شاهد نشاط بیشتر در دانشگاه‌ها باشیم بخشی از مشکلات و مسائل کم رنگ شده و حتی اتفاق نمی ‌افتد

نماینده تهران با تاکید بر لزوم پیگیری جدی تر ایجاد کرسی‌های آزاد اندیشی به عنوان یکی از مطالبات مقام معظم رهبری و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: «قطعا این کرسی‌ها می‌توانند در شاداب‌تر، پویاتر و فعال‌تر کردن فضای دانشجویی تاثیر گذار باشد. دانشجویان آینده سازان کشور هستند و دانشگاه‌ها هم محلی است که در آن دانشجویان با روش صحیح و خطا تربیت می‌شوند اگر جایی و در مورادی هم تذکری داده شود باید بدانند که این برای اصلاحشان جهت آمادگی برای ورود به جامعه و نقش آفرینی بیشتر است.»

1۷۲۱۵

قالیباف آماده ثبت نام در انتخابات مجلس شد/خبرهای غیررسمی در ستاد انتخابات

به گزارش خبرآنلاین، برخی اخبار جسته و گریخته از گوشه و کنار ستاد انتخابات حکایت از آن دارد که محمدباقر قالیباف برای نامزدی در انتخابات مجلس، راهی محل ثبت نام شده است.

2727

معاون سابق روحانی کاندیدا شد/هشدار دادستان به کاندیداها/نزدیکان لاریجانی هم آمدند/حواشی روز آخر ثبت نام کاندیداهای مجلس

به گزارش خبرآنلاین، بهروز مرادی معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی در دولت دهم و فاطمه آلیا نماینده ادوار مجلس برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد حوزه انتخابیه فرمانداری تهران شدند.

ثبت نام چند نماینده فعلی و ادوار مجلس

محمد جمالی نوبندگانی نماینده مردم فسا در مجلس برای شرکت در انتخابات از حوزه انتخابیه فسا و قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر و چالوس نیز برای شرکت در انتخابات از حوزه انتخابیه تهران با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشو ثبت نام کردند.

«احمدی لاشکی» نماینده مردم نوشهر در مجلس نهم و دهم از حوزه انتخابیه تهران و «علی‌اصغر شعردوست» نماینده مردم تبریز در مجلس ششم ثبت نام کردند.

بنا به گزارش مهر «مهدی برومندی» نماینده مردم مرودشت در مجلس دهم از حوزه انتخابیه تهران و «ضرغام صادقی» نماینده مردم شیراز در مجلس نهم از حوزه انتخابیه تهران برای انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کردند.

منتظری: قوه قضائیه به تخلفات انتخاباتی ورود می‌کند

«حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری» دادستان کل کشور عصر امروز به وزارت کشور آمد و از فرآیند ثبت‌نام‌ داوطلبان ورود به مجلس یازدهم در ستاد انتخابات کشور بازدید کرد.

بنا به گزارش مهر منتظری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز آخرین روز ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی است و بنده وظیفه خود دانستم که برای عرض خسته نباشید خدمت کسانی که سکاندار ثبت نام هستند، به اینجا بیاییم.

وی ادامه داد: امیدواریم تا آخرین مرحله ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی، روند ثبت‌نام با صحت و سلامت انجام شود.

دادستان کل کشور تصریح کرد: قطعا با توجه به جایگاه مهم و رفیع مجلس شورای اسلامی در نظام جمهوری اسلامی، انتخابات مجلس یکی از مهمترین انتخابات هاست و امیدوارم کسانی که در این انتخابات ثبت نام کرده‌اند و خودشان را در معرض انتخاب مردم قرار داده‌اند، با توجه به کثرت تعداد ثبت نام کنندگان، کسانی که در حقیقت مجموعه شرایط را در خودشان نمی‌بییند و برای آنکه کار مراحل انتخابات آسان‌تر انجام شود، خود آنها انصراف دهند تا تعداد قابل قبولی باشد و شورای نگهبان و همچنین هیئت های نظارت، کارشان را با کیفیت بهتر و بیشتری انجام دهند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین مسائلی که در امر انتخابات باید مورد توجه قرار گیرد، مسئله سلامت انتخابات است و امیدواریم  کسانی که در این انتخابات ثبت نام کرده اند خودشان اهتمام لازم را برای برگزاری یک انتخابات لازم داشته باشند تا نیروهای مسئول نخواهند در این زمینه ورود پیدا کنند.

حجت الاسلام منتظری با تاکید بر اینکه امر سلامت انتخابات بسیار مهم است، افزود: اعتماد مردم زمانی که جلب شود و مردم اگر سلامت روند انتخابات را ببینند، قطعا در تحکیم ارکان یک مجلس مقتدر بسیار اثرگذار و نقش آفرین خواهد بود.

دادستان کل کشور بیان کرد: قوه قضائیه در امر انتخابات وظیفه ای دارد که آن بحث استعلامات در دادستانی کل است و ستادهای پاسخدهی به استعلامات در حال انجام است و همکاران بنده در حال حاضر در دادستانی کل و از روز نخست ثبت نام انتخابات مشغول انجام وظیفه هستند و پس از پایان ثبت نام انتخابات وظیفه دارند که کلیه وظایف خود را در زمینه پاسخ به استعلامات را به مراکز مربوطه چون شورای نگهبان و هیئت نظارت اعلام کنند.

وی تصریح کرد: از ملت بزرگوار و عزیزمان که همیشه در صحنه بودند و هستند انتظار داریم که با حضور پرشور خود در نشست انتخابات بیفزایند و تلاش آنان بر این باشد تا یک مجلس مقتدر و مستقل و مجلسی در تراز نظام جمهوری اسلامی داشته باشیم و نقش مجلس در همه امور و در همه حوزه ها بی بدیل است و هر گاه مجلس مقتدر، مستقل و توانمند و کارا باشد، قطعا روال امور در کشور آسان تر خواهد شد.

حجت الاسلام منتظری با اشاره به روز دانشجو گفت: امروز ۱۶ آذر ماه روز دانشجو است و بنده در وهله اول لازم است که این روز را به همه دانشجویان و دانشگاهیان تبریک و تهنیت عرض کنم.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: خاستگاه روز شانزدهم آذر در حقیقت در راستای مبارزه با استکبار جهانی بوده است و تعداد دانشجویانی که در ۱۶ آذر به شهادت رسیدند، در ارتباط با مقابله با دخالت های نابجای استکبار جهانی و آمریکا در سرنوشت کشورمان بوده است و امیدواریم که دانشجویان این مسئله را همیشه مورد توجه قرار دهند که در این روز نمونه مبارزه خودشان را با هر گونه سلطه گری و استعمار خارجی نشان دهند.

وی بیان کرد: قطعا قوه قضائیه بر اساس وظایف و تکلیف قانونی که بر عهده دارد، در خصوص شکایت‌هایی که درباره روند انتخابات به قوه قضائیه داده می‌شود، ورود می کند و ما در سراسر کشور و در دادستانی ها، دادسراها و دادگاهها شعب خاصی را پیش بینی کرده ایم که هم به تخلفات انتخاباتی به سرعت رسیدگی شود و مسئولان و مامورانی که نظارت بر صحت انتخابات دارند، اگر تخلفی را مشاهده کرده، به قوه قضائیه منعکس می کنند و ما هم وظیفه داریم که در اولین فرصت با شعب ویژه ای که تشکیل داده ایم، به آن مسائل رسیدگی کنیم.

حجت الاسلام منتظری افزود: البته مرجع رسیدگی به برخی از شکایت ها، شورای نگهبان است اما آنچه که در حوزه قوه قضائیه است، با توجه به تشکیل شعب خاص امیدواریم که بتوانیم در اولین فرصت به این وظیفه قانونی خود را عمل کنیم.

«محمدجواد جمالی نوبندگانی» نماینده مردم فسا در مجلس دهم و سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان از حوزه انتخابیه فسا ثبت‌نام کرد. همچنین «محمدحسن امیرحسین خانمی» نماینده مردم طبس در مجلس دهم از حوزه انتخابیه طبس ثبت نام کرد.

زنان اصلاح طلب آمدند

همچنین «شهیندخت مولاوردی» معاون سابق رئیس‌جمهور و عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان و «فاطمه راکعی» برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه تهران به ستاد انتخابات کشور آمدند و ثبت نام کردند.

*«علی افراشته» معاون سابق اجرایی رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات کشور ثبت نام کرد. «جواد هروی» نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی نیز. از حوزه انتخابیه قائنات در ستاد انتخابات کشور ثبت نام کرد. این دو از چهره های نزدیک به رئیس مجلس هستند.

داوطلبان انتخابات حوزه تهران به فرمانداری بروند

کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور از داوطلبان ثبت نام در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس خواست به محل ثبت نام فرمانداری تهران مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا،  اطلاعیه کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور  در اعلامیه ای خطاب به داوطلبان ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، در خواست کرد با توجه به ازدحام ثبت نام کنندگان در محل ثبت نام در وزارت کشور و با عنایت به ساعات محدود باقی مانده تا پایان زمان ثبت نام، به محل ثبت نام فرمانداری تهران مراجعه کنند.

امکان صادرات روزانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون لیتر بنزین فراهم شد

حمید حسینی، سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان این که روند صادرات فرآورده‌های نفتی همچنان ادامه دارد، گفت: با صادرات این میزان بنزین سالانه ۳ تا ۴ میلیارد دلار برای کشور ارزآوری داریم.

وی با بیان این که هم اکنون دو نوع فرآورده شامل فرآورده‌های ویژه نظیر قیر، پارافین و روغن پایه و فرآورده‌های خاص شامل بنزین، گازوئیل و مازوت به خارج از کشور صادر می‌شود ادامه داد: خوشبختانه با اقدامی که اخیراً انجام شد و همه امور صادرات فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی متمرکز شد صادرات این فرآورده‌ها از مرز زمینی به کشورهای همسایه با استقبال خوبی مواجه شده است.

سخنگوی اتحادیه صادر کنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان این که هم اکنون بازار بسیار خوبی در کشورهای همسایه برای فرآورده‌های نفتی کشور بوجود آمده است، افزود: هم اکنون ما روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که پیش بینی می‌شود ۶۰ تا ۶۵ میلیون لیتر آن به صورت سهمیه‌ای و ۲۰ میلیون لیتر آن به صورت آزاد در داخل عرضه شود بنابراین حدود ۳۰ میلیون لیتر بنزین مازاد خواهیم داشت که می‌توان آن را برای صادرات عرضه کرد.

 حسینی با بیان این که صادرات فرآورده‌های نفتی مشکلات صادرات نفت خام را ندارد گفت: صادرات فرآورده‌ها به دلیل این که از طریق مرزهای زمینی به کشورهای همسایه انجام می‌شود راحت‌تر است و معمولاً خریداران ما عمدتاً بخش خصوصی هستند که تحریم‌های آمریکا بر آن‌ها اثرگذار نیست. با صادرات فرآورده‌های نفتی می‌توان بخشی از کمبود منابع ارزی کشور که به دلیل ایجاد مشکلات در صادرات نفت خام بوجود آمده، جبران کرد.

سهم ۲۷ درصدی بخش خصوصی در اقتصاد ملی

رضا پدیدار، رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی گفت : هم اکنون بخش خصوصی ظرفیت نقش آفرینی در ۵۶ درصد اقتصاد کشور را داراست، اما متاسفانه هم اکنون تنها ۲۷ درصد از اقتصاد ملی دردست بخش خصوصی است. در صنایع بالادستی نفت، ۵۰ شرکت فعال داریم که بیش از ۳۰ تای آن‌ها در اختیار بخش خصولتی است.

وی بابیان اینکه یکی از مشکلات بخش خصوصی برای ورود به صنایع بالادستی نفت تامین مالی است ادامه داد:  شرکت‌های خصوصی از نظر توانمندی فنی و مهندسی، دریافت گواهینامه‌های بین المللی و قابلیت‌های اجرایی توان حضور در صنایع بالادستی نفت را دارند و تنها مشکل آن‌ها مضیقه‌های مالی است. اگر بانک‌ها قرارداد شرکت‌های خصوصی با دولت را به عنوان وثیقه و ضمانت بپذیرند می‌توان منابع مالی مورد نیاز این بخش را بصورت تسهیلات از بانک‌ها تامین کرد تا از ظرفیت بخش خصوصی در صنایع بالادستی نفت بیشتر استفاده شود.

پدیدار با بیان اینکه حضور بخش خصوصی در بخش میان دستی نفت بیشتر است گفت: هم اکنون بخش خصوصی توانایی تامین ۸۰ درصد تجهیزات و نیازهای صنعت نفت را دارد، اما از این ظرفیت تنها ۶۵ درصد درسال ۹۷ استفاده شده و این رقم امسال به کمتر از ۵۰ درصد رسیده است.

این فعال صنعت نفت با تاکید براینکه در سال رونق تولید باید تلاش کرد تا از ظرفیت‌های خالی بخش خصوصی بیشتر استفاده کنیم گفت: ساختار اقتصادی کشور با توجه به تحولات سیاسی و اجتماعی باید تغییر کند که نکته اول در این زمینه، شناخت وضعیت موجود است و بعد از شناسایی ظرفیت‌ها، نیاز به راهبرد داریم. اولین راهبرد ما باید راهبرد تولید برای بازار داخلی باشد و باید سیاست جانشینی واردات را به‌عنوان یک اصل مهم مورد توجه قرار دهیم؛ چرا که ظرفیت‌های بسیاری در بازار داخلی وجود دارد که بخش قابل توجهی از آن را واردات تصاحب کرده، در حالی که می‌توان با ظرفیت‌های داخلی نیاز کشور را تأمین کرد.

پدیدار در ادامه افزود: حدود ۳۱ درصد سبد مدیریت اقتصادی کشور در دست شرکت‌های خصولتی و صندوق‌های بازنشستگی و حدود ۴۲ درصد در دست دولت است و سهم بخش خصوصی از اقتصاد کشور حدود ۲۷ درصد است.سهم ۲۷ رصدی بخش خصوصی از اقتصاد کشور در حالی است که بخش خصوصی در کشور ایران در زمینه‌های تولید و بازرگانی ظرفیت ۵۶ درصد اقتصاد کشور را دارد و این بسیار ارزشمند است.

وی با بیان اینکه در این مقطع ما فقط واردات فناوری و دانش فنی نیاز داریم نه واردات کالا گفت: خودکفایی ملی یک شعار نیست، بلکه واقعیتی است که باید به سمت آن برویم و علت این ضرورت نیز مزیت‌های نسبی، چون منابع قابل‌توجه انرژی، نیروی کار متخصص و نوآوری‌های صنعتی است که در کشور به‌وجود آمده است و در دست داریم.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: در سال‌های اخیر در اتاق بازرگانی ایران با ۱۱۴ شرکت کوچک و متوسط اروپایی مذاکره کردیم که در نهایت از این تعداد ۳۲ شرکت برای همکاری با شرکت‌های ایرانی در صنعت نفت اعلام آمادگی کرده‌اند؛ اما این شرکت‌ها شرط گذاشته‌اند که در صورتی در قالب اینستکس آماده همکاری با شرکت‌های ایرانی هستند که وزارت نفت ایران، شرکت‌های خصوصی را ضمانت کند. با وزارت نفت نیز اخیراً مذاکراتی داشته‌ایم که بتوانیم بسترهای لازم برای ضمانت شرکت‌های داخلی ازجانب وزارت نفت را برای اجرایی شدن همکاری نفتی شرکت‌های ایرانی و اروپایی فراهم کنیم.

۲۲۳۲۲۸

روایت تصویری جشنی که به تراژدی تبدیل شد

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وحید فراهانی درباره قصه ساخت مستند «با صبر زندگی» گفت: «تصمیم داشتیم در مستندی به تبادل و آزادی خانواده‌ها و اهالی فوعه و کفریا در جنوب غربی شهر حلب  بپردازیم که چهارسال در اسارت و محاصره بودند. البته با این نگاه که جشن پیروزی و یک حماسه شکوهمند از آزادی فوعه و کفریا هم باشد. اما گروهک‌هایی که قرار بود طرف مذاکره باشند به خاطر اختلافات داخلی کارشکنی کردند و با حمله انفجاری آنها، قصه سفر ما به تراژدی کشته شدن تقریبا ۱۲۰ کودک و نوجوان تبدیل شد. از این رو، داستان تبادل اسرا تغییر کرد.»

دادستان کل کشور: آمار دقیقی از کشته‌شدگان وقایع آبان‌ماه ندارم

محمد جعفر منتظری در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور اظهار کرد:  قوه قضاییه در امر انتخابات وظیفه ای در حوزه استعلامات دارد و متناظر با آن در سراسر کشور ستادهای پاسخ به استعلامات تشکیل شده که کارها را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: همکاران ما در دادستانی کل کشور از روز نخست ثبت‌نام‌ها مشغول انجام وظیفه هستند که پس از گذشت پنج روز از ثبت نام‌ها پاسخ کلیه استعلامات صورت گرفته را به شورای نگهبان ، هیئت نظارت بر انتخابات و دستگاه های مربوطه ارسال کنند.

منتظری گفت: انتظار ما از مردم این است که با حضور پرشور خود بر نشاط انتخابات اضافه کنند و تلاش کنند که مجلسی مقتدر، مستقل و در تراز نظام جمهوری اسلامی داشته باشند . نقش مجلس در همه حوزه ها نقشی بی بدیل است . مجلس اگر کارامد و توانا باشد قطعا امور کشور بهتر پیش می‌رود.

دادستان کل کشور در ادامه روز دانشجو را نیز تبریک گفت.

منتظری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه«گفتند باید مرخصی زندانیان سیاسی به امضا دادستانی برسد»گفت: خیر.

دادستان کل کشور در جریان بازدید از وزارت کشور در پاسخ به سوالی در باره چرایی عدم اعلام تعداد بازداشت شدگان ناآرامی های اخیر  گفت: پیش از این هم درباره این موضوع صحبت کرده ام. بازداشتی های اخیر به دو الی سه دسته تقسیم می شوند یک دسته افرادی بودند که بلافاصله بعد از تحقیقات جزئی آزاد شدند.

وی ادامه داد: اما دسته دیگر افرادی بودند که با قرارهای بسیار ساده همانند قرار کفالت یا التزام از زندان آزاد شدند. تعداد زیادی از آن ها که قرائن و شواهد نشان می‌دهد که در صحنه اغتشاشات مرتکب جرائمی شدند، آن ها هنوز در بازداشت هستند.

 منتظری گفت: ما امیدواریم با تدابیر اتخاذ شده در دستگاه قضایی، این افراد نیز در اولین فرصت تعیین  تکلیف شده و افرادی که امکان آزادیشان با قرار فراهم است آزاد شده و آن هایی که باید به دادگاه معرفی شوند کیفرخواستشان آماده شود.

وی تصریح کرد: تلاش دادستانی تسریع در روند این اقدامات است و امیدواریم با همکاری صورت گرفته با نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی افرادی که باید به دادگاه معرفی شوند، معرفی شوند.

وی در ارتباط با چرایی عدم اعلام تعداد دقیق بازداشت شدگان گفت: دلیل این مسئله آن است که تعداد بازداشتی ها متغیر است بنابراین اگر امروز عددی اعلام کنم ممکن است منطبق با واقعیت نباشد.

وی همچنین گفت: لذا ما به دو الی سه اصل مهم اشاره می کنیم. تلاش ما بر این است که کسانی که دارای تقصیر جزئی بودند آزاد شوند هرچند که بسیاری از آن‌ها آزاد شدند و افرادی که همچنان در بازداشت هستند کسانی هستند که تحقیقات درباره آن ها هنوز تمام نشده است.

منتظری گفت: ما به نیروهای انتظامی اطلاعاتی و امنیتی تاکید کردیم که تلاش های لازم برای پایان تحقیقات این افراد را انجام دهند، اینگونه مسائل مستلزم پایان تحقیقات چه در ارتباط با تبرئه شدن آن ها و چه در ارتباط با اعلام جریم علیه آن ها است.

وی در پاسخ به خبرنگاری که گفت تعداد گشته شدگان که متغییر نیست، چرا آمار آن اعلام نمی شود نیز گفت: خدا به همراهتان.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری که گفت مردم سوال دارند چرا تعداد کشته شدگان اعلام نمی شود پاسخ داد: مردم به شما نمایندگی دادند؟ من چون اطلاع دقیق ندارم نمی تونم اعلام کنم. شما اصرار می کنید، ولی من اطلاع دقیقی ندارم . فقط می گویم آمار و ارقامی که بنگاه‌های خبری خارج از کشور اعلام می کنند با واقعیت خیلی متفاوت است.

۲۳۵۲۳۷

بیانیه کاندیداتوری قالیباف در انتخابات مجلس با چاشنی حمله به دولت روحانی/به دور از مصلحت‌اندیشی شخصی به عرصه می‌آیم

به گزارش خبرآنلاین، محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با صدور بیانیه ای رسما اعلام کاندیداتوری کرد.

متن بیانیه را در ادامه به نقل از فردانیوز بخوانید؛

 مردم عزیز و شریف تهران  
سلام 
برکسی پوشیده نیست که این روزها مردم احوال خوبی ندارند. بر این باور بودم  درختی که ۴سال ثمر ندهد دیگر ثمر نمی دهد از همین رو تلاش شد تا نهال تازه ای کاشته شود اما دولت مستقر دو قطبی دروغین ساخت و بر موج سوار شد و توانست با وعده های کاذب  اعتماد مردم  را جلب کند. متاسفم که بگویم در این مدت ۲سال  یک روز هم آب خوش از گلوی مردم پایین نرفته است. گرانی های افسارگسیخته، افزایش چند برابری قیمت  ارز ، ماجرای تاسف بار ارز ۴۲۰۰ تومانی، محترم نشمردن مردم و بی توجهی به شان و منزلت مردم، در این مدت ۲ سال اجازه نداده است که مردم روزی را بدون نگرانی از آینده به شب برسانند.  همه اینها بیش از پیش روشن می کرد که ما نیاز به یک دولت جهادی و کارآمد داریم تا چرخ اجرایی این کشور پر از منابع و ذخایر مادی و انسانی را به حرکت درآورد و  امید را به مردم برگرداند. بعنوان پیش درآمدی بر این اتفاق ما باید شاهد ایجاد مجلسی نو با حضور چهره های نو، رویکرد نو و ایده های نو باشیم لذا تلاش کردم با طرح مجلس نو فضایی را برای این مساله ایجاد کنم و به جوان ترها کمک کنم تا با ورود به مجلس ، چنین اتفاقی را رقم بزنند.   
اما ماجرای افزایش قیمت بنزین درس بزرگی به ما داد و آن این بود که این درخت نه تنها بعد از ۴ سال ثمر نداده است بلکه در حال آسیب زدن جدی به مردم است و این نگرانی را به جد  ایجاد کرد که  تا سال ۱۴۰۰ یعنی ۱سال و نیم آینده  تصمیماتی نابخردانه از جنس ماجرای افزایش قیمت بنزین، اصلا دور از ذهن نیست و اینجا بود که به این جمع بندی رسیدم که باید مجلسی قوی و کارآمد تشکیل شود و تمام هم و غم خود را کنترل دولت و وادار کردن آن به کار و فعالیت  در این یک سال و نیم باقیمانده از عمرش قرار دهد    
  
بر این اساس تصمیم گرفتم به دور از مصلحت اندیشی های شخصی وارد عرصه انتخابات مجلس شوم با این امید که بتوانم با وارد کردن جمعی از چهره های نو، مومن و متخصص در تهران و برخی دیگر از شهرهای کشور به مجلس، در یک سال و نیم باقیمانده  این دولت خسته را مجبور به حرکت کنیم. 

از مردم عزیز ایران خصوصا تهران می خواهم با حضور آگاهانه خود به ما کمک کنند تا  مجلسی قوی و کارآمد تشکیل شود تا با نظارت مقتدرانه و تصویب قوانین به موقع بتواند مراقب باشد تا در این یک سال و نیم پیش رو وضعیت زندگی مردم بدتر نشود و زمینه ساز روی کارآمدن دولتی جهادی و کارآمد باشد.  
والسلام  
محمد باقر قالیباف

2727