تصاویر | پنت هاوس لاکچری جنیفر لوپز و نامزدش

به گزارش  خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از توریسم‌آنلاین، این خانه ۴۷۱ مترمربعی دارای ۳ اتاق خواب و ۴ حمام است.

این پنت هاوس در خیابان پارک ۴۳۲، داخل بلندترین آسمانخراش مسکونی جهان قرار گرفته و چشم اندازی به سنترال پارک و شهر نیویورک دارد.

آپارتمان در طبقه سی و ششم و دارای آسانسور مخصوص است.
۶۱۲۸۲

دانشگاه‌های خارج، دانشجویان ایرانی در رشته‌های «های‌تک» را برگشت می‌دهد

وحید احمدی (مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور) با اشاره به مشکلات دانشجویان و اساتید ایرانی در خارج از کشور گفت: متاسفانه در این زمینه با یک سری مشکلات مواجه هستیم، به خصوص در برخی کشورها برای شرکت در بعضی از رشته‌ها مشکل داریم، به تعبیر دیگر یک سری از دانشجویانی که به خارج از کشور برای ادامه تحصیل اعزام می‎کنیم، مورد پذیرش در برخی رشته‌ها قرار نمی‌گیرند، یا حتی اساتیدی که قصد همکاری با کشورهای خارجی را دارند، در پروژه‌های آنان به کار گرفته نمی‌شوند.

وی ادامه داد: با توجه به فشارهایی که وجود دارد، دانشگاه‌ها و اعضای هیات علمی به هر نحوی سعی می‌کنند، ارتباطات بین‌المللی را حفظ کنند. به عنوان مثال در اجلاس NAM به رغم همه مشکلات میزبان ۱۶ کشور عدم تعهد از جمله هند، پاکستان، مالزی، اندونزی، کوبا و دیگر کشورهای NAM(Non-Aligned Movement) یا کشورهای عدم تعهد بودیم.

احمدی تصریح کرد: کشورهای غیرمتعهد خودشان را مقید به تحریم‌ها نمی‌دانند، هرچند که ممکن است برای آن افرادی که از کشورهای دیگر به ایران می‌آیند، محدودیت‌هایی سفر به آمریکا به وجود بیاید، ولی خوشبختانه این ارتباطات وجود دارد و وزارت علوم و دانشگاه‌ها همچنان در تلاش هستند تا این روابط را حفظ و گسترش دهند.

رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور در پاسخ به این سوال که محدودیت‌های تحصیلی در چه رشته‌هایی در خارج از کشور بیشتر است؟ گفت: معمولا کشورهای خارجی در رشته‌های High tech (رشته‌های با فناوری برتر) مثل نانو الکترونیک، هوا و فضا، ماکرو الکترونیک خیلی حساسیت دارند، و همچنین در زمینه رشته‌های هسته‌ای هیچ‌گونه پذیرشی ندارند و به رغم اینکه در ظاهر امر چیزی نمی‎گویند، ولی ما شاهدیم که دانشجویان فعال در این زمینه‌ها را ریجکت می‌کنند.

وی درباره بازداشت مسعود سلیمانی استاد دانشگاه تربیت مدرس در آمریکا گفت: این اقدام از قبل حساب شده بود، ما که از آمریکا انتظاری نداریم، اما آنها با حساب و کتابِ تنظیم شده این استاد دانشگاه تربیت مدرس را دستگیر کردند و احتمال قریب به یقین هدفشان هیمن بوده است.

مشاور وزیر علوم درباره جایگاه دانشجویان در سطوح مختلف علمی گفت: این بحث که آیا دانشجویان ما توانمندی لازم برای حضور در صنعت را دارند یا نه یک موضوع مناقشه‌ای است. به این معنی که بعضی‌ها معتقدند، علت اینکه فارغ‌التحصیلان ما جذب صنعت نمی‌شوند به خاطر نداشتن مهارت است. برخی هم متعقدند که اصلا اینطور نیست و صنعت ما توانمندی جذب آنها را ندارد، از نظر من هر دو درست است، اما من بیشتر با مورد دوم هم عقیده هستم یعنی صنعت ما قدرت جذب جوانان را ندارد.

احمدی در ادامه توضیح داد: من در ژاپن شاهد بودم که محتوای آموزشی آنها با محتوای آموزشی ما در ایران یکی است یا به تعبیر دیگر محتوای علمی- آموزشی ما با کشور ژاپن برابر است، هر چند که ما یک سری مشکلات در این زمینه داریم. دانشجویانی که از دانشگاه‌های برتر توکیو یا کیوتو فارغ‌التحصیل شدند به طور مستقیم به شرکت‌ها رفتند. زمانی که من پس از فارغ‌التحصیلی شرایط آنها را پیگیری می‌کردم، گفتند که ما در حال گذراندن دوره‌های بازآموزی در شرکت‌ها هستیم.

او افزود: یعنی شرکت‌ها خودشان آنها را استخدام می‌کردند و برای آنها دوره بازآموزی می‌‎گذاشتند و این آموزش‌ها شش ماه تا یک سال ادامه داشت. شرکت‌ها برای جذب نیرو با دانشگاه ارتباط می‌گرفتند و از این طریق نیروهایشان را انتخاب می‌کردند. دروه‌های آموزشی که نیاز بود را شرکت‎ها برگزار می‌کردند و دانشگاه اقدامی در این زمینه نداشتند. پس نتیجه می‌گیریم این روند یک سیستم بوده و در دنیا هم به خوبی جواب داده است. حال فرض کنید ما با یک مهندس فارغ‌التحصیل شده و تازه‌کار مواجهیم که از او انتظار داریم همه دانش مربوط به کار را داشته باشد، در حالی که هیچ جای دنیا اینطور نیست.

وی تصریح کرد: لزومی ندارد که ما دائما فارغ‌التحصیلان دکتری یا فوق لیسانس تولید کنیم، همان فوق دیپلم یا کارشناسی کافی است، زیرا صنعت ما بیشتر از این ظرفیت ندارد. ما تمرکزی روی کاردانی نداریم، زیرا هم خوشایند مردم نیست و فکر می‌کنند هرچه مدرکشان بالا برود بهتر است و همچنین صنعت ما تصور می‌کند اگر شخصی را با مدرک کاردانی به کار بگیرد، او توانایی راه‌اندازی کارخانه‌اش را نداشته و دارای دانش کافی نیست.
 

۲۳۵۲۳۱

آلودگی هوای اصفهان از وضعیت «خطرناک» هم بدتر شد/ جدول

ابتدای هفته جاری بود که ریزگردها میهمان ناخوانده استان اصفهان و به صورت ویژه کلانشهر اصفهان شدند. روز شنبه هفته جاری کیفیت هوا در شهر اصفهان به حدود ۴۰۰ نیز رسید اما پس از حدود ۲۴ ساعت از شدت حضور ریزگردها در آسمان اصفهان کاسته شد.

این بار پیش‌بینی‌های هواشناسی از وقوع مجدد پدیده ریزگردها در آسمان اصفهان در روزهای پایانی هفته خبر دادند که این پیش‌بینی امروز به وقوع پیوست.

در حال حاضر بر اساس شاخص‌های آماری مرکز پایش و کنترل کیفی هوای شهر اصفهان، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در زمان انتشار این خبر ۴۷۰ و در حالت خطرناک است.

همچنین براساس اطلاعات مرکز پایش کیفی هوای اداره‌ کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان منتهی به ساعت ۸ صبح امروز با میانگین ۱۹۵، وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم مردم گزارش شده است.

اکنون در منطقه سجزی و نجف آباد نیز میانگین شاخص کیفی با ۱۶۱ و ۱۰۳ در وضعیت ناسالم قرار دارد.

شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می‌دهد.

براساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم، ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک را نشان می‌دهد.

ترافیک در کدام جاده‌ها سنگین است؟

سرهنگ نادر رحمانی ،  رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده ها گفت: درحال حاضر ترافیک در مسیر آزادراه کرج به قزوین از مهرشهر تا پل حصارک نیمه سنگین گزارش شده و بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی، سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردارند.

وی در ادامه با اعلام شماره تلفن ٨٨٢۵۵۵۵۵ گفت: به شهروندان توصیه می‌شود که قبل از آغاز تردد در محورهای مواصلاتی کشور از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور مطلع شوند.

۲۳۵۲۳۱

شان پن فیلمی با بازی دختر و پسرش را کارگردانی می‌کند

شان پن بازیگر سرشناس آماده می‌شود تا برای ساخت درامی با عنوان «روز پرچم» یک بار دیگر پشت دوربین قرار بگیرد. در این فیلم دختر پن یعنی دیلن پن، پسرش هوپر پن، جاش برولین و مایلز تایلر نقش‌آفرینی می‌کنند.

نوربرت لئو باتس بازیگری که دو جایزه تونی در کارنامه دارد، دیل دیکی، ادی مارسان، بیلی نوبل و کاترین وینیک هم دیگر بازیگران این فیلم هستند.

فیلمنامه این فیلم را جِز باترورث با اقتباس از خاطرات جنیفر فوگل که سال ۲۰۰۵ با عنوان «مرد حقه‌باز: داستان واقعی زندگی تقلبی پدرم» منتشر شد، نوشته است.

«روز پرچم» تصویر دختری را ارایه می‌کند که سعی دارد بر میراث دوست‌داشتنی هنوز سیاه به جای مانده از پدر حقه‌بازش غلبه کند.

شان پن جایزه اسکار را برای «میلک» و «رودخانه مرموز» دریافت کرده است. او سال ۱۹۹۱ اولین کارگردانی خود را با فیلم «دونده هندی» تجربه کرد و دو فیلم دیگر هم با بازی جک نیکلسون با نام‌های «نگهبان گذرگاه» در سال ۱۹۹۵ و «قول» در سال ۲۰۰۱ ساخت. در فیلم «قول»، میکی رورک هم به ایفای نقشی کوتاه پرداخت. او سال ۲۰۰۷ هم فیلم «به‌سوی طبیعت وحشی» را کارگردانی کرد و به توفیق زیادی دست یافت.

پنجمین تجربه کارگردانی او فیلم «آخرین چهره» بود که سال ۲۰۱۶ در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد.

دختر او هم تاکنون در فیلم‌های «الویس و نیکسون» و «محکوم» جلوی دوربین رفته است.

۲۵۸۲۴۳

پاسخی که رهبر انقلاب از طرف میرحسین موسوی به آمریکایی‌ها داد

به گزارش خبرآنلاین، به تازگی ویدئویی منتشرنشده از سخنان حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای، درباره حوادث بعد از انتخابات سال ۸۸ و پاسخ ایشان از جانب میرحسین موسوی به  آمریکایی‌ها منتشر شده است. 

در بخشی از این فیلم، رهبرمعظم انقلاب می‌فرمایند: « آمریکایی‌ها اسم موسوی را آوردند، من همان زمان در یک سخنرانی عمومی در حسینیه گفتم رئیس جمهور و دستگاه های آمریکایی از افراد اسم می آورند و می‌خواهند بگویند اینها از ما هستند، من از طرف اینها گفتم نه اینها از شما نیستند اما خودشان نگفتند.»

اشاره رهبر انقلاب به سخنرانی بود که در آن فرموده بودند«اسم بعضی ها را می آورند که ما مدافع اینها هستیم، دروغ می گویند مدافع آنها هم نیستند، قصدشان ایجاد اختلاف و ایجاد بدبینی ملت و نخبگان ایران نسبت به یکدیگر است، دروغ می گویند.»

2727

جزییات کتک‌کاری عجیب مأموران منابع طبیعی با راننده نیسان حامل سبزی خوردن

 مطلبی در فضای مجازی از عضو شورای بخش چهاردانگه مازندران با عنوان ضرب و شتم نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی  با راننده خودروی نیسان که حامل سبزی بوده، منتشر شده است.

رئیس شورای بخش چهاردانگه در پیگیری خبرنگار ما برخی از مطالب منتشرشده به نقل از خودش را رد کرد و گفت: گلایه بنده طرح این موضوع و اقدام نادرست مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان ساری بوده است که تنها به ظن داشتن چوب قاچاق با راننده خودرو نیسان به همراه خانواده‌ برخورد نامناسب داشتند.

محمدرضا نوریان در تشریح اقدام این حادثه بیان کرد: مأموران حفاظت منابع طبیعی خودور را متوقف کرده و بدون پرس و جو اولیه نسبت به شکستن شیشه خودرو اقدام کرده و حتی راننده را جلوی فرزند و همسرش مورد ضرب و شتم قرار داده و  پس از متوجه شدن اشتباه خودشان بدون عذرخواهی منطقه را ترک کردند.

اثری از خودروی منابع طبیعی در زمان وقوع حادثه ندیدم

سیدجلال اصغری راننده نیسانی که مورد ضرب و شتم قرار گرفته در تشریح حادثه اتفاق افتاده گفت: بنده مطالبی را که در دادگاه مطرح کردم به وجود نقاب بر چهره مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی اشاره کردم و در زمان وقوع اتفاق، ماشینی که نشان‌دهنده خودرو منابع طبیعی و جنگلبانی باشد، وجود نداشته است.

وی ادامه داد: حدود ۳۰ متری به محل وقوع حادثه متوجه زد و خورد چند نفر با همدیگر شدم و در کمتر از ۴۰ ثانیه تعدادی افراد با نقاب و کلاه به سمت ماشین بنده حمله کرده و بنده در واکنش به این اقدام مجبور به فرار به‌صورت دنده عقب شدم، به دلیل سرعت کم خودرو نسبت به شکستن خودرو و ضرب و شتم بنده اقدام کردند و امکان فرار بنده وجود نداشت.

اصغری اضافه کرد: پس از اتمام درگیری با بنده درباره بار خودرو پرس و جو انجام شد و پس از بازدید خودرو با بار سبزی، مواجه شدند که در این لحظه بدون عذرخواهی منطقه را ترک کردند.

مشارکت مأموران شرکت چوب و کاغذ

اما  محمد حجازیان رئیس منابع طبیعی ساری درباره  برخورد با راننده حامل سبزی توسط یگان حفاظت منابع طبیعی این طور روایت می‌کند: درگیری خاصی نبوده است.

وی اضافه کرد: این موضوع تا حدودی بزرگ‌نمایی می‌شود و ما پیگیر موضوع هستیم، همکاران ما گزارشی مبنی بر حمل قاچاق چوب داشتند، نیمه‌شب در منطقه‌ای که قرار بود حمل چوب اتفاق بیافتد کمین کرده تا رانندگان متخلف را بازداشت کنند.

رئیس منابع طبیعی ساری خاطرنشان کرد: یکی از رانندگان قاچاق چوب در این پیگیری‌ها بازداشت شده است.

وی اضافه کرد: پشت سر نیسان حامل قاچاق چوب راننده نیسان دیگری به محل حادثه می‌رسد که در زمان مشاهده صحنه قصد داشت که به‌صورت دنده عقب از محل متواری شود، اینکه این راننده بار قاچاق داشت یا خیر و یا به‌دلیل وحشت از محل حادثه گریخت، باید مورد بررسی بیشتری قرار گیرد.

حجازیان اضافه کرد: راننده موفق به فرار نشده بود و همکاران ما به راننده نیسان رسیدند و چون در حالت فرار بوده همکاران ما هم واکنش نشان داده و به ظن اینکه ممکن است حامل چوب قاچاق باشد، با وی برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: راننده و همراهان آنها را از ماشین پیاده کردند و پس از مشاهده محتویات ماشین متوجه بار سبزی می‌شوند و اینکه زیر سبزی چه باری بوده و چرا راننده فرار کرده هنوز برای ما مشخص نیست.

رئیس منابع طبیعی ساری گفت: حادثه در شب اتفاق افتاده و غیر از مأموران ما، پرسنل شرکت صنایع چوب و کاغذ هم حضور داشتند.

وی با اعلام اینکه مأموران ما وجود نقاب و ضرب و شتم را تکذیب کردند، افزود: این اقدام در وظایف ذاتی مأموران ما نیست.

حجازیان خاطرنشان کرد: بنده تذکرات لازم را به مأموران داده‌ام تا اگر نقصی در کارشان بوده برطرف کنند.

۲۳۵۲۳۱

حضور ظریف در جمع مدیران استان اصفهان/عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به گفته سخنگوی وزارت خارجه  مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در چارچوب رایزنی ها و مشورت های مستمر سیاسی بین جمهوری اسلامی ایران و ترکیه، امروز در صدر هیاتی به کشورمان سفر می کند. ورود و اقامت وزیر امور خارجه ترکیه در شهر اصفهان خواهد بود.

311 50

واکنش آمریکا به سرنگونی پهپاد متجاوز به فضای ایران

به گزارش رویترز، کاپیتان «بیل اِربِن» (Bill Urban) سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در این خصوص ادعا کرد: پهپاد آمریکائی پروازی بر فراز حریم هوائی ایران نداشته است.

وی در این باره مدعی شد: هیچ هواپیمای آمریکائی امروز فعالیتی در حریم هوائی ایران نداشته است.

این در حالیست که وی به جزئیات بیشتری در این خصوص اشاره ای نکرده است.

«لوکاس تاملینسون» خبرنگار شبکه فاکس‌نیوز نیز به نقل از یک مقام ارتش آمریکا که خواست نامش فاش نشود، گزارش داد: «پهپاد  متعلق به نیروی دریایی آمریکا توسط موشک زمین به هوای ایرانی‌ها بر فراز تنگه هرمز در حریم هوایی بین‌المللی هدف قرار گرفته است».

شایان ذکر است که روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای اعلام کرد: نخستین ساعات بامداد امروز (پنجشنبه ۳۰ خرداد) یک فروند پهپاد جاسوسی “گلوبال هاوک “امریکا بعد از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبروی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد.

پهپاد گلوبال هاوک (Global Hawk) محصول شرکت نورثروپ-گرومن آمریکا است.

311 50

سپاهان، پیروز آشفتگی‌های استقلال و پرسپولیس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در روزهایی که مدعیان فوتبال ایران هر کدام گرفتار مشکلات خود هستند، یک تیم است که بدون توجه به حواشی و در آرامش کامل کار خود را برای حضوری قدرتمند در رقابت های فصل آینده لیگ برتر پیش می برد و آن هم تیمی نیست جز سپاهان.

در شرایطی که پرسپولیس هنوز در شوک رفتن برانکو است و استقلال هم هنوز کار خود را برای فصل جدید آغاز نکرده و مشخص نیست ستاره هایش در این تیم بمانند یا نه، تیم امیر قلعه نویی با نگه داشتن مهره های کلیدی خود و جذب چند ستاره لیگ هجدهم، خود را برای حضوری قدرتمند در لیگ نوزدهم آماده می کند.

تا اینجای فصل نقل و انتقالات سپاهان توانسته بازیکنانی همچون سیدمحمدرضا حسینی،جورجی ولیسیانی و محمد زینالی را به خدمت بگیرد و قرارداد بازیکنانی همچون مهدی کیانی،محسن مسلمان و سجاد شهباززاده را هم تمدید بکند. این اما پایان کار تیم قلعه نویی در نقل و انتقالات نیست. گفته می شود آن ها دو لژیونر فوتبال ایران(کاوه رضایی و فرشاد احمدزاده) و یک هافبک از تیم پرسپولیس(بشار رسن) را زیر نظر دارند و هیچ بعید نیست که در ادامه فصل نقل و انتقالات این بمب ها هم در اصفهان منفجر شوند.

همچنین گویا پژمان منتظری،مدافع ناراضی تیم استقلال که احتمالا از این تیم جدا خواهد شد هم در فهرست امیر قلعه نویی جا دارد و این مربی می خواهد این مدافع ملی پوش را جایگزین مدافعانی نظیر سیاوش یزدانی و خالد شفیعی بکند. اتفاقی که اگر رخ بدهد، سپاهان را به تیمی بی رقیب نه تنها در لیگ برتر بلکه در لیگ قهرمانان آسیا بدل خواهد کرد.

254 43