طارمی پنالتی از دست داد اما جبران کرد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ عصر امروز و در جریان رقابت الغرافه و الریان در هفته بیستم لیگ ستارگان قطر مهدی طارمی در 6 بازی روی پنالتی تمرین شده با هم تیمی اش تلاش کرد تا در با یک حرکت دو نفره دروازه حریف را باز کند که پنالتی او دفع شد. در ادامه الریان از میزبان پیش افتاد اما پاس گل و گل مهدی طارمی در ادامه مسابقه باعث شد تا الغرافه پیروز میدان باشد. 

الغرافه با این پیروزی در رتبه هفتم لیگ ستارگان قطر باقی ماند.

43255

تراکتورسازی به رده دوم جدول رسید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ این رقابت برای شاگردان لیکنز حیاتی بود چرا که باید برنده می شدند تا در رقابت برای قهرمانی می ماندند. این نکته از همان ابتدای بازی مشخص شد.  پاس رو به جلوی احسان حاج صفی در دقیقه 16 به اشکان دژاگه رسید و او هم با یک پاس دقیق و عرضی سوکیتا را در موقعیتی تک به تک در دهانه دروازه قرار داد. گل اول تراکتور را به راحتی وارد دروازه حمیدی کرد.

پیش از پایان نیمه نخست پاس عرضی سوکیتا  از سمت راست خط دفاع استقلال خوزستان در جناحی دیگر به اسماعیلی فر رسید و او که قصد ارسال پاس را روی دروازه اس خ خوزستان داشت با برخورد به مدافعین اهوازی ها  تغییر جهت داد و  وارد دروازه حمیدی شد. دقیقه 66 اما دژاگه طی یکی دو با سوکیتا  توانست به داخل محوطه جریمه برسد و در مصافی تک به تک در مقابل دروازه خوزستانی ها قرار گرفت و با  ضربه ای محکم و رو پا گل سوم تیمش و گل دوم خودش را به ثمر رساند.

با وجود فشارهای بیشتر شدن فشار خوزستانی ها در نیمه دوم، باز هم تراکتور با دروازه بسته پیروز میدان شد. بنابراین شاگردان لیکنز همچنان در کورس قهرمانی ماندند.

43255

متوسط دریافتی بازنشستگان دولتی چقدر است؟

سید میعاد صالحی در مراسم معارفه‌اش به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه ۳۶ ساله‌ام و عمرم از عمر این صندوق کمتر است گفت: متواضعانه از همه کسانی که زحمت کشیده اند قدردانی و دست یاری ام را دراز می‌کنم. در یک کار اجرایی حتماً نقاط مثبتی هست و از آن سو مشکلاتی هم وجود دارد.

وی افزود: از خداوند استمداد می‌طلبم تا این بار سنگین را به دوش کشیده و گام‌های خوبی برداریم. با یک میلیون و ۴۰۰ هزار بازنشسته در تعامل و تماس مستقیم هستیم و بیش از یک میلیون نفر کارمند داریم که کسورات می‌پردازند و آینده خود را در این بازنشسته‌ها می‌بینند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: اگر ذره‌ای در اکرام بازنشستگان گام برداریم اثر مثبت در بهره وری کارکنان و شاغلان امروز دارد. رویکرد بنده شفافیت، جوانگرایی و نخبه گرایی و فسادستیزی است. البته خود را از دانش انباشته پیشکسوتان مستغنی نمی دانم.

صالحی افزود: بخشی از بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه، زیان ده هستند. سازوکار و نحوه واگذاری این صندوق‌ها متفاوت است. با قوام بیشتری این امر را پیگیری می‌کنیم. شاید نتوانیم نسخه واحدی برای همه شرکت‌ها بگیریم اما باید با همیاری هیئت مدیره به تصمیم مناسبی برسیم.

وی با اشاره به اینکه پوشش حمایتی صندوق زیر یک است گفت: پیام آن کوچک شدن دولت است و بدیهی است که از شمار شاغلان کاسته و به شمار بازنشستگان افزوده شود. پیام این امر چابکی دولت است که بد نیست اما باید به گونه دیگری جبران هزینه و اصلاح روش کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه همسان سازی حقوق، مطالبه بحق بازنشستگان است که برای آن تلاش شده و با جدیت پیگیر آن هستیم گفت: متوسط دریافتی بازنشستگان ماهی دو میلیون تومان است و بنده شرمنده آنها هستم، بازنشستگان هزینه زندگی‌شان بالاست.

به گزارش ایسنا، میعاد صالحی متولد ۱۳۶۱ دانش آموخته دکتری از دانشگاه صنعتی شریف، عضو بنیاد ملی نخبگان و از اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران است. وی پیش از این به عنوان مشاور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این وزارتخانه مسئولیت داشته است.

از سوابق صالحی می‌توان به قائم مقام هولدینگ صنایع معدنی صندوق بازنشستگی کشوری، عضو هیئت مؤسس و هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، عضو هیأت مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک، سرپرست طرح‌های صنایع نوین وزارت صنعت، معدن و تجارت، مشاور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در امور نخبگان و استعدادهای برتر، عضو و دبیر کمیسیون نخبگان شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو کمیته استعداد درخشان وزارت علوم و عضو کمیته نگارش سند راهبردی کشور در امور نخبگان و عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد.

همچنین رتبه اول نهمین جشنواره خوارزمی در بخش پژوهش‌های کاربردی و رتبه سوم چهاردهمین جشنواره خوارزمی در بخش پژوهش‌های توسعه‌ای، دانشجوی نمونه کشوری در مقطع دکترا در سال ١٣٩٠، رتبه دوم مسابقات جهانی حفظ و قرائت قران کریم در کشور مصر، انتشار مقالات متعدد در ژورنال‌های داخلی و خارجی (ISI) و مجری طرح‌های پژوهشی، تحقیقاتی، صنعتی و ملی از دیگر سوابق دکتر صالحی است.

60231

ترامپ برکناری سخنگوی وزارت خارجه آمریکا را تأیید کرد/عکس

به گزارش خبرآنلاین، دونالد ترامپ رئیس جمهوری و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، ضمن تایید کناره‌گیری هدر ناوئرت از مقام سخنگویی وزارت خارجه، از خدمات او تقدیر کردند.

 ترامپ با انتشار توئیتی از خدمات ناوئرت به آمریکا در وزارت خارجه قدردانی و از مسیری جدید که در پیش گرفته استقبال کرد.
 

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز در پیامی در توئیتر، به نمایندگی از کارکنان وزارت خارجه از هدر ناوئرت بابت فعالیت‌های فوق‌العاده دو سال گذشته او قدردانی کرد.
 

به دنبال کناره‌گیری نیکی هیلی از نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد در اواسط مهر ماه، رسانه‌های آمریکایی از هدر ناوئرت به عنوان جانشین احتمال او یاد می‌کردند.

با این حال ناوئرت اواخر بهمن ماه اعلام کرد تمایلی به پذیرش این مسئولیت ندارد.

49311

شجریان؛ از استادی آواز تا همراهی با فتنه‌گران/ مستندی که شبکه افق پخش کرد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سال‌هاست که پخش صداوتصویر محمدرضا شجریان در تلویزیون ممنوع است و حتی با وجود آنکه مردم خاطرات زیادی با یکی از معروف‌ترین آثار او، «ربنا» دارند و هر سال چهره‌های مختلفی در آستانه ماه رمضان تقاضای پخش این دعا را با صدای او دارند اما تلویزیون بر رویه مخالفت با خواست مردم که در چند سال اخیر پیش گرفته پافشاری می‌کند.

عصر روز شنبه ۱۰ فروردین ماه اما در اتفاقی نادر و جالب توجه شبکه افق سیما مستندی تحت عنوان «از سپیده تا فریاد» را با محوریت زندگی هنری محمدرضا شجریان و فعالیت‌هایش را روانه آنتن کرد که با تصاویر جوانی و صدای این هنرمند آغاز شد تا پس از سال ها شاهد نقش بستن تصویر او بر قاب تلویزیون باشیم. نام این مستند نیز برگرفته از آلبوم «سپیده» و «فریاد» که از آثار معروف شجریان هستند برگرفته شده است.

این مستند در ابتدا به تضعیف موسیقی اصیل ایرانی در پیش از انقلاب و رواج هنر غربی می‌پردازد و سپس به نخستین اقدامات هنرمندان فعال حوزه موسیقی سنتی برای دمیدن روحی دوباره به کالبد این سبک موسیقی همچون محمدرضا لطفی (نوازنده تار و سه‌تار) و هوشنگ ابتهاج (شاعر) اشاره می‌کند و به محمدرضا شجریان می‌رسد که در آن سال‌ها جوان و در آغاز راه بود.

در این میان چهره‌هایی چون داریوش پیرنیاکان (نوازنده تار و سه تار)، حسین علیزاده (آهنگساز و نوازنده)، حمیدرضا نوربخش (خواننده و مدیرعامل خانه موسیقی)… نیز در سخنانی نظر خود را درباره شجریان بیان می‌کنند.

بخش اول این مستند بر پیش از انقلاب متمرکز است و به تمجید هنر شجریان پرداخته و به تاثیرش بر موسیقی اصیل ایرانی، همکاری با رادیو و تلویزیون و حضورش در کانون فرهنگی و هنری چاوش، همکاری‌اش با محمدرضا لطفی و پرویز مشکاتیان اشاره دارد که بعدها به دو گروه شیدا و عارف تقسیم شد.

در ادامه نوبت به روزهای پیش از انقلاب اسلامی می‌رسد و بر استعفای گروه شیدا از رادیو در اعتراض به کشتار مردم توسط حکومت پهلوی تاکید می‌شود که در ادامه گروه عارف نیز از رادیو استعفا داده و به هم صنفان خود می‌پیوندند تا فعالیت حلقه چاوش رنگ و بوی انقلابی به خود بگیرد. در بخش دیگر مستند «از سپیده تا فریاد» به تصنیف‌های انقلابی شجریان اشاره می‌شود که با اقبال خوبی نیز همراه شد. در این میان البته به واکنش های تندی که با برخی از آثار این هنرمند پس از انقلاب هم شد اشاره‌ای می‌شود.

بخش دوم این مستند اما به اتفاقات چند سال اخیری که برای شجریان پس از انتخابات سال ۸۸ رخ داده اشاره دارد و رویه مستند به گونه‌ای بسیار ظریف از بی‌طرفی بخش اول فاصله گرفته و جانب‌دارانه می‌شود و به همراهی این هنرمند با مردم و اجرای قطعاتی چون «تفنگت را زمین بگذار» اشاره می‌کند.

همچنین اظهارنظرهایی که این هنرمند درباره مسایل مختلف داشته است مورد بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت گوینده مستند بیان می‌کند که کار شجریان به نقطه پایانی می‌رسد و به این ترتیب ادامه می‌دهد: «او که به خاطر مواضع سیاسی‌اش در کانون توجه رسانه‌ها قرار گرفته است، حال به مواضعی ضد مذهب می‌رسد و برخی از طرفداران سابقش با اندوه به روند قربانی شدن او نگاه می‌کنند. او حالا یک شخصیت پرهیاهوی سیاسی است که عده ای برایش هورا می‌کشند و مخالفانش تحملش نمی‌کنند.»

در این میان مصاحبه‌های او با شبکه‌های خارجی فارسی زبان نیز پخش می‌شود و حتی از چهره‌هایی چون پیرنیاکان و علیزاده درباره سخنان او پرسیده می‌شود که علیزاده می‌گوید: «تن به این مصاحبه نمی‌دهم که به نتیجه سیاسی برسیم و همه تقصیرها را گردن شجریان بیندازیم.» در مقابل پیرنیاکان با تاکید بر اینکه سخنان شجریان تند بوده است، معتقد است: «باید به سراغ عاملی که باعث شده است او این سخنان را به زبان بیاورد رفت که از نظر او همان اذیت و آزاری است که او را کردند.»نکته مشترک سخن کارشناسان حاضر در مستند سیاست زده شدن هنر در ایران است.

در ادامه مصاحبه‌ای از محمدرضا لطفی پخش می‌شود که درباره اعتراض‌های شجریان می‌گوید: «علت اعتراض‌های او را نمی‌فهمد چرا که او پس از انقلاب بیشترین تولید موسیقی را داشته است.»

بخش پایانی مستند که به نظر می‌رسد می‌خواهد حسن روحانی، رییس جمهور را متهم به استفاده ابزاری از شجریان در فیلم تبلیغاتی‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ کند، در توصیف این اتفاق این جمله از زبان گوینده شنیده می‌شود: «جایگاه شجریان به یک سلبریتی رای‌ساز تنزل پیدا می‌کند و هیچکس اعتراضی نمی‌کند.»

سپس ویدئوی تبریک سال نوی شجریان با ظاهری متفاوت که نشان دهنده ابتلای او به سرطان است پخش شده و گوینده مستند اینچنین می‌گوید: «این یک شوک تمام عیار است، موافقان و مخالفانش حیرت زده‌اند و با اندوه به آینده او چشم می‌دوزند که از گذشته‌ای طولانی بیرون آمده است.»

گفت‌وگوی او با حمیدرضا نوربخش در خرداد سال ۹۵ برگ دیگری از این مستند است که اشاره به تغییر موضع شجریان دارد.

۵۷۲۴۳

رحمانی فضلی اعلام کرد: اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با سیل احتمالی/فعالیت شبانه‌روزی سازمان مدیریت بحران تا پایان هفته

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در این نشست که نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، شهردار تهران، رئیس بنیاد مستضعفان، معاونان وزیر کشور، نمایندگان نیروهای مسلح و اعضای ستاد بحران کشور حضور داشتند، رحمانی فضلی پس از استماع گزارش سرپرست استانداری گلستان و استاندار خوزستان درباره آخرین وضعیت مناطق آسیب دیده از سیل و آمادگی این استانها برای مقابله و مهار بارشهای چند روز آینده از تلاش همه اعضای ستاد مدیریت بحران کشور بویژه در استان گلستان قدردانی کرد و با اشاره به فعالیت ۱۴ کارگروه در ستاد مدیریت بحران و تقسیم وظایف بین آنها گفت: مراحل اولیه حادثه سیل استان گلستان خوب مدیریت شد و تلفات انسانی به حدافل ممکن رسید. با این حال همه نهادها و سازمان های تلاش کردند و پای کار آمدند، ضمن اینکه همزمان با سیل در گلستان پیگیر چگونگی مقابله با این حادثه در ۲۵ استان دیگر کشور نیز بودیم.

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور بر اهمیت توجه به هشدارهای نهادهای ذیربط برای کاهش تلفات و خسارات در مناطق در معرض آسیب سیل تاکید کرد و افزود: رسانه های جمعی کشور در شرایط بحران به‌خوبی عمل کردند و از مردم انتظار داریم بدون اعتنا به شایعات و مطالب تفرقه انگیز و دوگانه سازی‌ها فقط به رسانه های رسمی توجه کنند.

رحمانی فضلی آمادگی لازم همه نهادها برای پیشگیری از حوادث احتمالی ناشی از بارش های پیش بینی شده در روزهای پیش رو را مورد تاکید مجدد قرار داد و افزود: تهیه یک طرح جامع مقابله با سیل برای هر استان ضروری است؛ بویژه اینکه نگرانی از بروز خسارت در مناطق در معرض سیل از نگرانی های اصلی مردم این مناطق است.

وزیر کشور با تاکید بر وحدت فرماندهی در امدادرسانی به مناطق سیل‌زده گفت: در چنین شرایطی پیام های اخطار مربوط به حوادث باید از سوی نهادهای ذیربط صادر شود و از اطلاع رسانی به صورت متفرقه به طور جدی پرهیز شود، ضمن اینکه برای افزایش توان مقابله با حوادث غیر مترقبه باید در حوزه‌های هواشناسی و زلزله سنجی از تجهیزات جدید و به‌روز بویژه نرم افزارهای شبیه ساز با قابلیت بالا استفاده شود و از ارائه تحلیل های روزانه در زمینه حوادث پیش رو بویژه اطلاع دقیق از میزان بارشها از مدتها قبل از وقوع غافل نشویم.

رحمانی فضلی رئیس ستاد بحران کشور پس از جلسه ستاد مدیریت بحران کشور در جمع خبرنگاران نیز گفت: در آستانه موج جدید بارندگی ها تدابیر لازم برای همه استانها بویژه استانهای دارای اولویت خوزستان، گلستان، و لرستان اندیشیده شده است.
عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: به لطف خداوند متعال و با کمک مردم و همچنین جدیت و فعالیت دستگاه های اجرایی، همه پای کار هستند و توانستیم تا الان مدیریت مناسب و مطلوب داشته باشیم .

وزیر کشور گفت: در ستاد مدیریت بحران آقای نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به همراه افرادی از دستگاه های ذیربط و تخصصی حضور خواهند داشت و پاسخگوی همه استان ها خواهند بود.

وی گفت: از مردم عزیز خواهشمندیم خونسردی خودشان را در استان های مختلف که بارندگی خواهند داشت، حفظ کنند و حتماً به دستورالعمل ها و توصیه های دستگاه های مرتبط توجه کنند.

رحمانی فضلی افزود: وقتی مسئولان از جمعیت می خواهند که منطقه را تخلیه کنند، تقاضای ما این است که مردم به این موضوعات توجه کنند و در جاده هایی که اعلام می شود تردد نشود، مردم در آن ها تردد نکنند و در مکان هایی که نباید توقف کنند، توقف نکنند و مشارکت خودشان را با خدمتگزاران خود در استان ها، استانداری ها و سایر دستگاه های خدمات‌رسان افزایش دهند.

وی با اشاره به جلسه ستاد بحران کشور گفت: در این جلسه آخرین گزارش ها را از وزارت نیرو، وزارت راه و شهرسازی و همچنین هواشناسی و سایر دستگاه هایی که باید در آمادگی کامل باشند، گرفتیم و همچنین با استان هایی که به علت میزان بارندگی ها و خطرات احتمالی در اولویت هستند، ارتباط مستقیم ویدئویی داشتیم.

رحمانی فضلی افزود: پیش بینی شده است که از امشب تا چهارشنبه که سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می شود برنامه ریزی و آمادگی لازم وجود داشته باشد و همچنین تدابیر لازم اندیشیده شود.

وی گفت: استان خوزستان به دلیل بارش فراوان و وارد شدن سیلاب ها از سایر استان ها و همچنین ذوب برف در آن مناطق که می تواند شدت جریان آب را زیاد کند در اولویت ماست.

رحمانی فضلی افزود: استان گلستان نیر به دلیل آب گرفتگی هایی که وجود دارد و همچنین استان لرستان در اولویت های بعدی ما هستند.

وی گفت: به همه استان ها آماده باش داده شده است و قرار شد در سه تا چهار روز آینده تمام دستگاه های اجرایی که مرتبط با مدیریت سیل هستند، مرخصی شان لغو شود و در استان بمانند تا بتوانیم کارها را انجام دهیم.

رحمانی فضلی افزود: در استان هایی که احتیاج داشت به نوعی از نظر امکانات فنی، تجهیزات و لجستیک تقویت شوند قرار شد این کار انجام شود.

وی گفت: یکی از موضوعات مهم در این چند روز مدیریت افکار عمومی و فضای رسانه ای است و از رسانه هایی که اطلاع رسانی دقیق کردند صمیمانه تشکر می کنم، این رسانه ها نقدهاو همچنین پیشنهادهای کارشناسان را صادقانه و دلسوزانه منتقل کردند. اما برخی از رسانه ها نیز بودند که به دلیل غیر حرفه ای بودن و نداشتن تخصص و تجربه و نا آشنایی با روحیات، خلقیات و افکار عمومی، برخی از اخبار و اطلاعات که غلط یا ناقص بود یا موجب یاس و ناامیدی می شد، منتشر کردند که تلاش شد این موضوع کنترل شود.

رحمانی فضلی افزود: در جلسه امروز تصمیم گرفته شد صداوسیما به عنوان مسئول کمیته اطلاع رسانی از امروز جلسات را به صورت مرتب تشکیل دهد و سیاست ها را ابلاغ کند و نتایج را برای بنده نیز ارسال کند.

وی با بیان اینکه در این ایام ۲۴ استان ما سیل داشتند و شدت و حدت در آن ها متفاوت بود، گفت: همه نیروهای ستاد و دستگاه های اجرایی، نظامی، انتظامی واقعا پای کار بودند و مردم نیز نقش بسیار خوبی در کاهش خسارت های جانی و خسارت های مالی ایفا کردند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره تخریب جاده و ریل در برخی مناطق گفت: در آن منطقه در ۲۴ ساعت اول و حجم زیاد آبی که در منازل بود، مردم به تشخیص خودشان با امکانات و دستگاه های مکانیکی که داشتند شروع به ایجاد برش هایی در جاده و مسیر راه آهن کردند تا آب را عبور دهند.

رحمانی فضلی افزود: اما چون مردم تصویر فضایی درست و جامعی از منطقه و اطلاعات تخصصی و فنی لازم را نداشتند لذا نمی دانند آبی را که با تخریب جاده رها می شود به روستای همسایه و یا شهر کناری منتقل می شود و موجب تخریب منطقه ای دیگر می شود و این اقدام منجر به بروز اشتباهات و اعتراضاتی هم شد اما به سرعت با هماهنگی مسئولین ذیربط و همکاری و آگاهی عمومی این نواقص نیز مرتفع شد.

وی گفت: در آن منطقه یک کمیته فنی متشکل از مدیران کل فنی وزارتخانه های کشور، نیرو و راه و شهرسازی تشکیل شده است و این کمیته تشخیص می دهد که آب از کجا باید رها شود.
رحمانی فضلی افزود: در منطقه گلستان ورودی سد وشمگیر ۵۵۰ متر مکعب در ثانیه بود که این میزان اگر از پشت سد بیرون می آمد حتی گرگان را نیز آب فرا می گرفت بنابراین در آنجا تدبیر این شد که بخشی از این سیلاب را داخل دشت ها بفرستند و برای این موضوع باید کانال های جدید ایجاد می شد و در برخی نقاط راه آهن مانع بود که باید این کار انجام می شد.

وی گفت: هم اکنون مردم بدون کارشناسی این اقدام را انجام نخواهند داد و این موضوع در ساعات اولیه بود و هم اکنون نیز دستگاه های مختلف در آنجا حضور دارند و مسیرهایی که در روزهای گذشته باز شده بود مرمت شده است و امشب گزارش جدید برای ما در این باره ارسال می شود.

همچنین در این جلسه اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز گزارش کوتاهی از آخرین وضعیت امدادرسانی در حوزه مأموریت این وزارتخانه را ارائه کرد.

​در ابتدای نشست ستاد بحران کشور غراوی سرپرست استانداری گلستان و شریعتی استاندار خوزستان آخرین وضعیت حوزه های آبریز این استانها و میزان آمادگی ستادهای مقابله با بحران این مناطق در هفته جاری را بیان کردند.

۲۱۴۲۱۴

کمین طالبان برای معاون اول رئیس جمهوری افغانستان

عادل شاه سخنگوی پلیس استان بلخ عصر شنبه به رسانه های افغانستان گفت که این کمین در منطقه «شرشره» شهرستان «چهاربولک» استان بلخ قرار داشت که دوستم از حادثه نجات یافته و از محل درگیری خارج شد، اما درگیری میان نیروهای طالبان و دولتی ادامه دارد.

سخنگوی پلیس بلخ در باره تلفات این رویداد اشاره ای نکرده است، اما برخی منابع از کشته شدن یکی ار محافظان دوستم و زخمی شدن 2تن دیگر از آنها خبر داده اند.
«منیراحمد فرهاد» سخنگوی استاندار بلخ افغانستان نیز به رسانه های این کشور گفته است که ژنرال دوستم بطور سالم به شهر «شبرغان» مرکز استان جوزجان رسیده و وی از وجود این کمین در مسیر خود با خبر بود.

ژنرال دوستم که حدود یک ماه پیش به ترکیه سفر کرده بود صبح شنبه از مسیر ازبکستان وارد استان بلخ در شمال افغانستان شد و پس از توقف کوتاه در مزارشریف عازم جوزجان شد.
دوستم در مزار شریف گفت، اگر به وی اجازه داده شود، در مدت 6ماه شمال افغانستان را از وجود تروریست ها پاکسازی خواهد کرد.
وی زمانی که مزارشریف را به مقصد شبرغان مرکز استان جوزجان ترک می کرد، گفت که می داند در مسیرش کمین زده شده است.
 

60231