کانادایی‌ها خواهان میزبانی از پرسپولیس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پرسپولیسی‌ها این شانس را دارند تا مانند باشگاه‌های مشهور جهان راهی یک تور پیش‌فصل جذاب شوند. یک شرکت کانادایی با ارسال دعوت‌نامه رسمی به باشگاه پرسپولیس این تیم را جهت برگزاری اردویی چند روزه و چند بازی دوستانه به این کشور دعوت کرد.

پرسپولیس تنها چند بازی تا پایان فصل جاری دارد.

255 41

نظر جهانگیری درباره چشم انداز تحریم آمریکا / با کاهش هزینه‌ها با ترفند ترامپ مقابله می کنیم

به گزارش خبرآنلاین، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری امروز (دوشنبه) در جلسه هم اندیشی تبیین راهکارهای مشارکت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در گذر از شرایط تحریم و برنامه ریزی در سال رونق تولید که به ریاست معاون اول رئیس جمهوری در جزیره کیش برگزار شد، با اشاره به تصمیم گیری های نادرست کاخ سفید بر مبنای گزارش‌های مغرضانه گروهک منافقین، به تراز مثبت یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری تجارت کشور بدون احتساب درآمدهای نفتی در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: آمریکایی‌ها باید با نگاه به آمارهای واقعی بدانند و بفهمند که طرح‌های آنها برای فروپاشی اقتصاد ایران با توجه به ظرفیت‌های بی نظیر کشور محکوم به شکست است.

رئیس شورای اقتصاد با بیان اینکه به فضل الهی و با همت مدیران در حد نیاز کشور نفت صادر خواهیم کرد، افزود: باید همه ما با ارائه راهکار و راه حل به دنبال خلق منابع جدید درآمدی برای کشور باشیم تا آمریکایی‌ها متوجه شوند اینطور نیست که اراده آنها تنها اراده حاکم در دنیاست.

وی تصریح کرد: باید با کاهش هزینه‌ها و افزایش سایر درآمدها روندی را در پیش بگیریم که اگر یک ریال از درآمد نفتی کاسته شد با روش‌های دیگر جبران شود تا روند توسعه کشور متوقف نگردد.

معاون اول رئیس جمهوری اظهار کرد: هر فرد علاقه مند به ایران باید بداند که امروز مردم در شرایط دشواری قرار دارند اما این به معنای بن بست برای کشور نیست چرا که ما با تدبیر می‌توانیم از دل تهدیدها، فرصت‌هایی برای حل مشکلات خلق کنیم و کشور را از تنگناها عبور دهیم.

جهانگیری با بیان اینکه از یک سو آمریکایی‌ها به این امید هستند که تحریم‌ها مردم ایران را ناراضی کند تا به اقداماتی در مقابل نظام دست بزنند، تصریح کرد: از سوی دیگر رژیم صهیونیستی، سعودی‌ها و برخی کشورهای منطقه نیز آمریکا را تحریک می‌کنند تا دست به اقدامات خطرناک علیه ایران بزند.

معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: مردم ایران روزهای سخت زیادی را پشت سر گذاشته و همچنان استوار باقی مانده اند و حتماً ملت ایران این ظلم‌ها و این فشارها را فراموش نخواهند کرد و در زمان لازم پاسخ مناسبی به مسببان این فشارها خواهند داد.

وی با بیان اینکه رسالت همه مدیران در دستگاه‌ها و نهادهای مختلف کشور این است که مشکلات و تنگناهای فعلی را به نحو مطلوب مدیریت کنند، تصریح کرد: در این شرایط راهکار حل مسائل در داخل کشور است. ما باید برای عبور از بحران بر افزایش انسجام داخلی تمرکز کنیم؛ همانطور که در جریان بحران سیل ملت ایران نشان داد که هنگام خطر و تهدید با بسیج همگانی و وحدت ملی می‌تواند آثار منفی و خسارات را به حداقل برساند.

معاون اول رئیس جمهوری اضافه کرد: این وحدت و یکپارچگی در مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نیز تعیین کننده است و هر کس به هر دلیل مانع انسجام داخلی و پای کار آمدن سرمایه‌های نمادین و اجتماعی کشور شود حتماً در حق ملت ایران ظلم کرده است و قطعاً روزی آشکار خواهد شد که چه کسانی در دوران سخت با وجود آنکه می‌توانستند با تکیه بر انسجام، از فشارها بکاهند، به دنبال مسائل دیگری رفتند.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها سال قبل نیز مدعی به صفر رساندن درآمد نفتی ایران بودند اما در نهایت مجبور به اتخاذ تصمیم دیگری شدند، گفت: آنها بار دیگر می‌خواهند در آمد نفتی کشور را به صفر برسانند اما ما می‌توانیم با تدابیری نظیر کاهش هزینه‌ها با این ترفند مقابله کنیم.

معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها، نهادها و سازمان‌های کشور باید برای همراهی با مردم که در شرایط سخت اقتصادی قرار دارند هزینه‌های خود را کاهش دهند، اظهار کرد: در سال ۹۸ باید سفرها و مأموریت‌های خارجی و تعداد نفرات هیأت‌ها و سایر هزینه‌ها تا حد امکان کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: اخیراً شنیده شد هیأت اعزامی از سوی یکی از دستگاه‌ها به یک کشور همسایه ۶۰ نفر بوده که موضوعی قابل تأمل است. چرا باید وقتی مردم در فشار اقتصادی هستند این هزینه‌ها به بودجه و بیت المال تحمیل شود.

جهانگیری افزود: در شرایطی که مردم برای تأمین نیازهای اولیه و مایحتاج اصلی خود با مشکل مواجه هستند نباید در مأموریت‌های خارجی به دنبال تشریفات خاص و اقامت در هتل‌های گران قیمت بود چرا که این گونه رفتارها علاوه بر اینکه خلاف عرف و فضای اجتماعی کشور است با روح جوانمردی نیز سازگاری ندارد. باید تا آنجا که می‌توانیم خود را با مردم همراه کرده و شرایط آنها را درک کنیم.

معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر پرهیز از برگزاری همایش‌های متعدد غیرضروری و پرهزینه در این شرایط خاص کشور تصریح کرد: یکی دیگر از هزینه‌ها که بی دلیل بر دوش دولت قرار گرفته، بودجه دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی است که برخی افراد در مقطعی تصمیم گرفتند با هزینه خود راه اندازی کنند و از ابتدا نیز اعلام کردند که بودجه‌ای از دولت نمی‌خواهند اما پس از چند سال کمکی را از بودجه دولت مطالبه کردند و به مرور این کمک‌ها به ردیف‌های بودجه کشور اضافه شد.

وی افزود: برخی مراکز بی جهت به دولت متصل شده اند و از بودجه دولت استفاده می‌کنند و این در حالی است که ایجاد و تشکیل این مراکز هیچ گاه بعنوان یک ضرورت از سوی دولت مطرح نبوده است و امروز که بودجه دولت در شرایط سخت و تهدید قرار گرفته، همه این هزینه‌های تحمیلی باید حذف شوند و کسی نباید دلخور شود و این اقدامات را جناحی تلقی کند. هر کدام از این مراکز که بر مبنای تصمیم گیری دولت ایجاد نشده اند باید از بودجه دولت منفک شوند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه مسئولین همه دستگاه‌ها باید برای کاهش هزینه‌ها به صحنه بیایند، گفت: این موضوع مختص دولت نیست بلکه همه دستگاه‌های حاکمیت و همه قوا را شامل می‌شود چرا که هزینه‌های اضافی در حقیقت اقدامی ضد مردمی است و کسانی که این هزینه‌ها را بر دوش کشور می‌گذارند باید به مردم معرفی شوند.

معاون اول رئیس جمهوری بر لزوم اولویت بندی در اتمام طرح‌های عمرانی کشور نیز تاکید و خاطر نشان کرد: امروز که منابع درآمدی کشور محدود شده، باید طرح‌ها و پروژه‌هایی که از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار نیستند و یا منافع زیادی برای مردم ندارند متوقف شوند و تمرکز خود را بر طرح‌هایی معطوف کنیم که آثار اجرای آن، در زندگی و رفاه مردم مؤثر است.

وی تصریح کرد: باید برای فروش نفت راهکارهای تازه پیدا کنیم و همه باید در این راه مشارکت کنند اما معنای این حرف این نیست که اجازه دهیم به این بهانه بابک زنجانی‌ها دوباره تکرار شوند. ما باید با دقت به دنبال جلوگیری از هدر رفتن حتی یک دلار باشیم.

جهانگیری با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران دوستان زیادی دارد و به جز رژیم صهیونیستی، دولت سعودی و امارات متحده عربی هیچ کشور دیگری اقدمات آمریکا علیه ملت ایران را تأیید نمی‌کند، اظهار داشت: ما باید برای همکاری با کشورهای دوست روش‌هایی را پیدا کنیم تا آنها نیز به دلیل همکاری با ایران مورد تحریم و تحت فشار قرار نگیرند.

معاون اول رئیس جمهوری ایران را کشوری ثروتمند توصیف کرد و با اشاره به دارایی‌ها و املاکی که در اختیار وزارتخانه‌ها، نهادها و ارگان‌ها قرار دارد، گفت: امروز به این دارایی‌ها برای ساخت مسکن، اجرای طرح‌های عمرانی و دیگر برنامه‌ها نیاز داریم و زمان آن رسیده است که این دارایی‌ها به مردم فروخته شود.

وی افزود: سیاست‌های کلی نظام، منویات مقام معظم رهبری و دستور رئیس جمهور این است که بنگاه‌ها و شرکت‌ها واگذار شوند اما در این مسیر با موانع و مشکلاتی روبرو شده ایم. برخی متأسفانه با سرپیچی از این سیاست‌های کلی از واگذاری بنگاه‌های دولتی اجتناب می‌کنند، هر کسی نمی‌تواند این دستورات را که در جهت مصلحت کشور است اجرا کند باید جایگاه مدیریتی را ترک کند.

جهانگیری ادامه داد: البته ما باید از مدیران کشور حمایت کنیم اما معنی این حمایت این نیست که هر کس پستی را تصاحب کرد مدیر خوبی است، مدیر خوب کسی است که بهترین تصمیم را در جهت منافع مردم و منطبق با اسناد بالادستی اتخاذ کند.

معاون اول رئیس جمهوری بر ضرورت افزایش درآمدهای مالیاتی بدون بالارفتن ضریب مالیاتی تاکید کرد و افزود: متأسفانه در سال‌های قبل شاهد بودیم که برخی افراد با توجه به خلاء های قانونی، به نام یک روستایی کارت بازرگانی گرفته و صدها میلیارد تومان سود برده اند و اسمی از آنها باقی نمانده تا از پرداخت مالیات فرار کنند. این گونه افراد حتماً باید شناسایی و با آنان برخورد شود.

رئیس ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی افزود: باید گلوگاه‌های فساد و کسانی که از شرایط فشار بر مردم سو استفاده می‌کنند تا جیب خود را پر کنند باید از سوی دستگاه قضائی و نیروهای امنیتی شناسایی و محاکمه شوند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه باید منافع ملی را مهمتر از مصلحت و منافع سازمانی خود بدانیم، تصریح کرد: نباید کالاهایی که در داخل قابل تأمین است از طریق واردات تأمین شود که در همین راستا سال گذشته فهرستی متشکل از ۱۳۰۰ قلم کالا تعیین شد که این فهرست می‌تواند برای سال ۹۸ افزایش پیدا کند که وزارت صنعت، معدن و تجارت باید این اقلام جدید را پیشنهاد دهد.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اینکه سال گذشته میزان واردات کشور ۴۲.۶ میلیارد دلار بود، گفت: سیاست اصلی دولت در سال ۹۷ این بود که میزان واردات را کاهش دهد که موفق شدیم ۲۱.۷ درصد نسبت به سال ۹۶ واردات را کاهش دهیم.

وی همچنین با تاکید بر اینکه باید میزان صادرات غیر نفتی کشور را افزایش دهیم، میزان صادرات در سال ۹۷ را ۴۴.۳ میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: مجموع تراز تجاری کشور در سال ۹۷ بدون احتساب صادرات نفت ۱.۷ میلیارد دلار بیشتر از واردات بوده است و این در حالی است که همین تراز تجاری در سال ۹۶ منفی ۷.۵ میلیارد دلار بوده است و امیدوارم با تلاش همه مدیران بتوانیم پیشرفت سال ۹۷ را در سال ۹۸ نیز تکرار کرده و میزان صادرات غیرنفتی کشور را افزایش دهیم.

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور می‌توانند هم در کاهش واردات و هم در افزایش صادرات غیرنفتی نقش مؤثری ایفا کنند، گفت: واردات اقلام ضروری به هر میزان که لازم باشد باید انجام شود اما واردات کالاهای غیر ضروی حتماً نباید صورت بگیرد.

معاون اول رئیس جمهوری اولویت واردات را تأمین کالاهای اساسی و دارو عنوان کرد و گفت: آمریکا دروغ می‌گوید که واردات دارو و مواد غذایی تحریم نشده چرا که اتفاقاً آمریکائیها در روند تأمین و واردات همین کالاها بیشترین اخلال را ایجاد می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: هر کس که بتواند واردات کالای اساسی را با نفت تهاتر کند راه برای او باز است و همچنین برای اجرای پروژه‌های دولتی از طریق تهاتر نفت نیز تصمیم گیری شده است.

جهانگیری تأمین مواد اولیه کارخانجات را دومین اولویت بخش واردات کشور دانست و گفت: ظرفیت مناطق آزاد کشور باید برای واردات کالای اساسی، دارو و مواد اولیه مورد نیاز تولید بیش از پیش مورد استفاده قرار گیرد.

معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه بخش خصوصی نیز باید بصورت جدی به صحنه بیاید، تصریح کرد: مدیران باید برای کمک به بخش تولید وقت بگذارند و اجازه ندهند که یک واحد تولیدی تعطیل شود. عملکرد استاندار و مدیری که مانع از تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری کارگران شود افتخارآمیز است و مردم و مسئولین کشور قدردان این گونه مدیران خواهند بود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مردم باید در جریان جبران خسارات ناشی از سیل به کارآمدی دولت و نظام باور پیدا کنند، گفت: برآورد خسارات ناشی از سیل انجام و منابع مالی مورد نیاز نیز پیش بینی شده است که باید به سرعت خسارات مردم پرداخت شود.

جهانگیری با بیان اینکه تاب آوری کشور در بخش اقتصادی، سیاسی و اجتماعی پیش نیاز اصلی مدیریت کشور است، افزود: مدیران باید در این روزهای سخت انگیزه خدمت به مردم داشته و دلسوز مردم باشند و در مشکلات دست مردم را بگیرند. مدیر باید تصمیم گیر، ریسک پذیر و شجاع باشد و اگر دستگاه‌های نظارتی بخواهند در کار مدیرانی که مطابق قانون فعالیت می‌کنند مانع تراشی کنند، به کشور خدمت نکرده اند.

معاون اول رئیس جمهوری تصریح کرد: اگر مدیری آنطور که باید کار نکند باید از سوی مدیر بالاتر کنار گذاشته شود چرا که نمی‌توان در این شرایط با موضوع مدیریت و اداره کشور شوخی کرد. اگر مدیران کشور امسال پرکار باشند و منافع ملی را به منافع سازمانی خود ترجیح دهند قادر خواهیم بود از این شرایط سخت عبور کنیم.

وی در ادامه سخنان خود به اهمیت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور نیز اشاره و تصریح کرد: یکی از فرصت‌های مهم کشور برای توسعه و نیز برای عبور از شرایط دشوار فعلی مناطق آزاد هستند و اگر بخشنامه‌ای مانع از کار و فعالیت در این مناطق شده باید شناسایی و اصلاح شود.

جهانگیری کشورهای همسایه را سرمایه‌ای بزرگ برای ایران برشمرد و با اشاره به اینکه ۱۵ کشور با ایران همسایگی دارند، گفت: ایران کشوری نیست که بتوان آن را حبس کرد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت کارهای بزرگی انجام داده اما متأسفانه دولت در زمینه اطلاع رسانی مناسب این گونه اقدامات خوب عمل نکرده است، افزد: البته برخی مخالفین با سیاه نمایی اقدامات دولت تلاش می‌کنند تا شیرینی کارهای انجام شده را به کام مردم تلخ کنند.

وی با اشاره به وجود ۵۰۰ هزار نفر شاغل در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: همه این افراد شغل پایدار و ماندگار دارند و این کار بزرگی است که از طریق مناطق آزاد صورت گرفته است.

جهانگیری با تاکید براینکه باید برای طبقات متوسط و کم درآمد جامعه کاری انجام دهیم، خاطر نشان کرد: نباید از اینکه عده‌ای می‌گویند این حرف‌ها پوپولیستی است واهمه داشته باشیم. انتظار ما از مدیران این است که در سال ۹۸ شرایط را به گونه‌ای مدیریت کنند تا اوضاع بر مردم خیلی سخت نگذرد.

در این جلسه مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی نیز گزارشی از عملکرد این مناطق ارائه کرد و گفت: در سال ۹۷ به میزان هفت هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری داخلی در مناطق آزاد صورت گرفته که نسبت به سال ۹۶ حدود ۴۶ درصد افزیش یافته است.

وی افزود: اقدامات خوبی نیز در مناطق آزاد در راستای مقابله با تخلفات انجام شده به گونه‌ای که در گزارش سازمان بازرسی کل کشور صراحتاً اعلام شده که در خصوص قاچاق در مناطق آزاد کشور شاهد تخلف جدی و گسترده نبوده ایم و با استقرار گمرک روند مثبتی در فعالیت‌های تجاری ایجاد شده است.

در این جلسه همچنین تعدادی از مدیران عامل مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی کشور به بیان مشکلات و موانع پیش رو پرداختند و از آمادگی همه جانبه خود برای مقابله با تحریم‌ها و کمک به افزایش درآمدهای کشور خبر دادند.

وزیر کشور بر رفع نگرانی و برقراری آرامش در بازار تاکید کرد

عبدالرضا رحمانی فضلی روز دو شنبه پس از پایان بیست و یکمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی در محل وزارت کشور و در جمع خبرنگاران افزود: وظیفه این ستاد جمع آوری و بررسی اخبار و اطلاعات در حوزه های اقتصادی از جمله نگرانی های مردم، مطالبات و نیز وضعیت واحدهای تولیدی در حوزه های مختلف در کمیته های تخصصی و پاسخ به ابهامات و شبهات است و به دنبال راه حل ها و حل آن مشکلات باشیم.
رحمانی فضلی اظهار کرد: در این جلسه مصوبات جلسه قبل پیگیری و در خصوص افزایش قیمت ها در حوزه های مختلف از جمله اجاره بها، بحث خودرو، ارز و طلا و نیز موضوعاتی که در حوزه های تولید و نگرانی هایی که برخی در این حوزه داشتند، صحبت و بررسی شد.
نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت و نماینده جهاد کشاورزی و نیز نماینده بانک مرکزی توضیحات لازم را دادند و تصمیمات لازم هم اتخاذ شد.
وی خاطر نشان کرد: دستگاه های رسانه ای، مجلس شورای اسلامی، علما و کسانی که تریبون در اختیار دارند، سیاست های این ستاد را از منظر همین ستاد مطرح می کنند و یکپارچگی و وحدت در حوزه اطلاع رسانی ایجاد شده است.


وزیر کشور تاکید کرد: چنانچه مواردی مثل ناامید کردن مردم، سیاه نمایی و آمار غلط و تحلیل های مبنتی بر آمار نادرست داده شود اول از طریق همین ستاد تذکر داده می شود و اگر تذکرات بیش از دو بار تکرار بشود و توجهی نشود قوه قضاییه ورود می کند.
رییس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور تصریح کرد: مردم هم بدانند که ما بطور مستمر، مشکلات را رصد می کنیم و به مسوولان انتقال می دهیم امیدواریم این ستاد با اقدام این امور بتواند در آرامش بازار و هم در مطالبات مردم و هم در کمک به دستگاه های اجرایی گام هایی را بردارد.
رحمانی فضلی ادامه داد:این ستاد 6 ماه کارش را شروع کرده است در عرصه رسانه ای حرکت منطقی تر، معقول تر و کارشناسی تر را شاهد هستیم کسانی که تریبون در اختیار دارند همین روال را ادامه دهند تا شاهد یاس و ناامیدی برای مردم نباشیم.
۲۳۲۱۲

استاندار خوزستان:بحران های اجتماعی پس از سیل شروع می شود

غلامرضا شریعتی روز دوشنبه در نشست کارگروه زنان با حضور معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، و نمایندگان سمن ها در محل سرسرای شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد، بیان کرد: استان خوزستان در حال گذار از بحران سیل است اما با توجه به موضوعات پس از آن، باید زمان بیشتری را برای رفع مشکلات به ویژه در حوزه اجتماعی صرف کنیم.
وی ادامه داد: به همین دلیل باید از تجارب کشورهای دیگر در این زمینه استفاده کرد تا با مسایل پس از آن با آمادگی رو به رو شویم.
وی افزود: در حوزه اجتماعی اعتبارات قابل ملاحظه ای به خوزستان اختصاص پیدا کرده و آمادگی داریم که از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در این رابطه استفاده شود.
استاندار خوزستان ادامه داد: دستگاه هایی مانند بهزیستی برای این دوره آمادگی لازم را به وجود آورده اند و قرار است با استفاده از اساتید و عوامل با تجربه مسایل اجتماعی به بازتوانی و بازسازی جامعه ای که از بحران آسیب دیده اند کمک شود.
شریعتی با تاکید بر اینکه مدیریت علمی در حوزه اجتماعی مواجه با بحران اجتماعی سیل منجر به نتایج قابل قبول و مهمی خواهد شد، گفت: برنامه ریزی باید به سمتی باشد که خوزستان با حداقل تبعات اجتماعی در این رابطه رو به رو شود.

** ورود 15 میلیارد مترمکعب آب به خوزستان
استاندار خوزستان همچنین میزان ورود آب در یک ماه گذشته به خوزستان را 15 میلیارد متر مکعب اعلام کرد و گفت: از این میزان 3.5میلیارد متر مکعب در پشت سدها ذخیره و بقیه مدیریت و رهاسازی شد.
وی افزود: در این مدت تلفات انسانی در خوزستان رخ نداده است اما بحران عظیمی را داشتیم که تبعاتی را نیز در پی خواهد داشت.
استاندار خوزستان با اشاره به اینکه هیچ شهری از خوزستان دچار آبگرفتگی نشد گفت: اما در این مدت تعداد زیادی از روستاها درگیر سیل شدند.وی ادامه داد: هنوز وارد دوران پس از سیل نشده ایم به این دلیل که آبادان، خرمشهر و تا حدودی هم شادگان درگیر سیل هستند و به دلیل مدیریت آب همچنان سیل بندها در حال ساخت و استحکام بخشی هستند.
شریعتی با بیان اینکه پیش بینی ها حاکی از این است که در یک هفته آینده شهرستان آبادان سیل را پشت سرخواهد گذاشت، گفت: با این وجود خرمشهر شرایط مزمن تری خواهد داشت اما با برنامه ریزی صورت گرفته بحران در این شهرستان کنترل می شود.

** اجرای طرح تاب آوری اجتماعی در زمان سیلاب
مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان نیز در این نشست اجرای طرح تاب آوری اجتماعی در زمان سیلاب را عامل اصلی جلوگیری از پیامدهای سیاسی و اجتماعی در زمان بحران دانست و گفت: با مشارکت سازمان های مردم نهاد این موضوع مدیریت شد و در زمان پس از بحران این روند نیز باید با قوت ادامه داشته باشد.
سیده فرانک موسوی افزود: بر اساس اولویت در اردوگاه های اسکان اضطراری اقدامات پیشگیرانه انجام شد و مخاطبان اصلی این طرح بیشتر زنان و کودکان بودند.وی با اشاره به اینکه ادامه اقدامات کمک رسانی در زمان بازگشت سیل زدگان، به ویژه سازمان های مردم به منازل خود باید تقویت شود، گفت: این امر باعث می شود خدمات با گستره و کاربرد بهتری در مناطق آسیب دیده اجرا شود.وی افزود: در خصوص بازتوانی اجتماعی نیز هدف تاکید بر سلامت جسمی، سلامت روانی و اجتماعی آسیب دیدگان است.
بر اساس این گزارش، طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی به منظور توان افزایی جوامع در معرض آسیب و شناسایی توانمندی های اجتماعی افراد این مناطق برای مقابله با آسیب های اجتماعی است.
بر اساس آمار ارایه شده از زمان وقوع سیلاب اخیر تاکنون 125 هزار و 120 میلیارد ریال خسارت به خوزستان در حوزه های مختلف وارد شده است.
سیلاب که با طغیان رودخانه های کرخه ، دز و کارون از روزهای آغازین فروردین شروع شد حدود 400 هزار نفر را در مناطق روستایی و شهری 12شهرستان خوزستان درگیر کرد.
در روزهای اخیر با کاهش خروجی آب سدهای کرخه ، دز و گتوند ، سیلاب در حال فروکش کردن است و خطرات ناشی از سیلاب مجدد کاهش یافته است.

۲۳۲۱۲

گرشاسبی: پرسپولیس از سپاهان ارزان‌تر بسته شد/ قرارداد بیرانوند یک‌سوم شایعات هم نیست

مصاحبه امیر قلعه‌نویی و مسعود تابش در مورد اینکه مبلغ قراردادهای باشگاه سپاهان از ۳ باشگاه دیگر بیشتر است، جو جدیدی در فوتبال ایران ساخت. جوی که دوباره اهالی فوتبال را به جان هم انداخت. در این رابطه با حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس که مسئول بستن تیم در این فصل بود، تماس گرفتیم.

به نظر می‌رسد منظور قلعه‌نویی و تابش در مورد گران‌ترین باشگاه ایران، پرسپولیس باشد. این‌طور بوده؟
اصلاً و ابداً. امکان ندارد پرسپولیس گران‌تر از سپاهان باشد. منظور آن‌ها، قطعاً پرسپولیس نیست. از یک سو، ما یک نیم‌فصل کامل نمی‌توانستیم بازیکن جذب کنیم و از طرف دیگر، فقط ۵ بازیکن زمان من به تیم اضافه شدند و دو بازیکن زمان عرب. چطور ممکن است چنین هزینه‌ای روی دست باشگاه باشد؟!

مثلاً این شایعه مطرح شده که قرارداد بیرانوند ۶میلیارد تومان برای یک فصل است.
نمی‌دانم منظورشان از این شایعات چیست. اول فصل از یک باشگاه ترکیه‌ای دنبال بیرانوند آمدند و گفتند ۷میلیارد می‌دهیم و او را جذب می‌کنیم ما گفتیم نه، علیرضا برود، گلر نداریم به همین خاطر این بازیکن حفظ شد ولی قراردادی که بست، تا سال ۱۴۰۱ است و من به عنوان مسئول باشگاه و کسی که قرارداد را بسته می‌گویم قراردادش حتی یک‌سوم رقمی که در شایعات می‌گویند، نبود.

پس چرا این حرف‌ها مطرح می‌شود؟
من هم مثل شما! البته تیمی که با آن مشکلات و محرومیت‌ها توانست تا فینال آسیا برود، باید زیر پای بازیکنان و مربیانش طلا بریزیم. بازیکنان پرسپولیس قراردادهای مشخصی در سازمان لیگ و باشگاه دارند که می‌توانید آن را مطالعه کنید. آقایان قلعه‌نویی و تابش هم این موضوع را فراموش نکنند که ما اسپانسر داشتیم و فقط از اسپانسر پول می‌گرفتیم.

گرشاسبی درباره پیشنهاد مالی هدایتی، پول گرفتن از وزارت ورزش و پیش‌خور پول اسپانسر هم توضیح داد؛ اینجا بخوانید.

43503

فریادهای زلاتان لیگ آمریکا را لرزاند!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مهاجم سال‌های نه چندان دور پاریسن ژرمن، بارسلونا، آث میلان و اینتر که پس از خداحافظی با منچستریونایتد و فوتبال اروپا راهی ام‌ال‌اس شد، شب گذشته حاشیه بسیار عجیبی را تجربه کرد. در قابت لس‌آنجلس گلگسی و ریل سالت لیک زلاتان ابراهیموویچ فریاد بلندی بر سر یکی از مدافعان حریف کشید که جنجال‌های زیادی داشت. مدافع سالت لیک درباره این اتفاق گفت: «نمی‌دانم منظور زلاتان از این کار چه بود. من فقط تلاش می‌کنم تا تیم حریف گلزنی نکند. پس از بازی زلاتان از من عذرخواهی کرد اما من قبول نمی‌کنم. او نماینده لیگ آمریکا است.»

زلاتان ابراهیموویچ درباره این صحنه عجیب گفت: «بعضی اتفاق‌ها فقط در زمین بازی باقی می‌ماند.»

255 41

روایت بعیدی‌نژاد از قول رئیس اینستکس برای اولین تبادل تجاری با ایران /عکس

به گزارش خبرآنلاین، بعیدی نژاد در توئیترش نوشت:

آقای فیشر رئیس اینستکس(ساز وکار تبادلات تجاری سه کشور اروپایی با ایران) امروز در جلسه ای با صاحبان صنایع و رؤسای شرکتهای بازرگانی انگلیس در لندن اعلام نمود که با وجود چالش های موجود، اینستکس با جدیت بدنبال انجام اولین تبادل تجاری با همتای ایرانی خود در سریعترین زمان ممکن می باشد.

310311

پلیس ماجرای حمله به علیرضا افتخاری را تشریح کرد

طبق بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد افتخاری امروز نهم اردیبهشت ساعت ۱۳:۳۰ پس از اتمام برنامه کنسرت خود در شهرستان تاکستان در حین برگشت به سمت تهران، در مسیر متوجه درگیری عده‌ای در منطقه آراسنج بوئین‌زهرا می‌شود و برای وساطت و خاتمه دادن به این درگیری از خودروی خود پیاده شده و با یکی از همراهانش به محل نزاع نزدیک می‌شود.

بنابراین خبر در حین وساطت، ضربه‌ای از سوی یکی از طرفین دعوا به صورت این خواننده کشورمان برخورد می‌کند که منجر به مصدومیت جزئی در صورت وی می‌شود و پس از این اتفاق، فردی که همراه افتخاری بوده با ۱۱۰ تماس گرفته و ماجرا را گزارش می‌دهد که با حضور نیروی انتظامی در محل درگیری، نزاع خاتمه می‌یابد.

قابل‌ذکر است ماجرای حمله به علیرضا افتخاری صحت ندارد و این خواننده کشورمان نیز شکایتی از این اتفاق نداشته و پس از خاتمه نزاع پیش‌آمده با همراهان خود راهی تهران شده است.

۵۷۲۵۸

امیر سیاری: آنهایی که به دنبال تغییر نام خلیج فارس بودند، ناکام ماندند

امیر دریادار حبیب ا… سیاری روز دوشنبه در نشستی با مدیران و کارکنان شرکت فولاد اکسین خوزستان به مناسبت فرارسیدن روز کارگر، بیان کرد: جایگاه هر کشور را در نظام بین الملل، قدرت آن کشور در سطح منطقه مشخص می کند و هر کشوری صاحب نام باشد، بی شک از قدرت بالایی نیز برخوردار است.وی افزود: اگر قدرت ملی کشوری پایین باشد،در نظام بین الملل نیز جایگاهی نخواهد داشت.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی گفت:اگر اکنون ایران در نظام بین الملل جایگاه بالاییدارد، دلیل آن داشتن قدرت ملی و اقتدار نظامی است که ذره ای از این قدرت پیش از پیروزی انقلاب اسلامی وجود نداشت.وی بیان کرد: این قدرت ملی، مولفه هایی نظیر قدرت اجتماعی، فرهنگی، نظامی، علمی ، سایبری و اقتصادی دارد که یکی از مولفه های مهم و اصلی ،قدرت اقتصادی است.هرچه این قدرت از نظر علمی، نرم افزاری و سخت افزاری وابستگی کمتری به خارج داشته باشد ، ارزش و اهمیت آن بیشتر است.


معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ادامه داد:کارکنان شرکت فولاد اکسین مانند سایر شرکت های بزرگ صنعتی کشور با تلاش و کوشش فراوان ، تولید و قدرت اقتصادی را افزایش داده اند که به دنبال آن قدرت ملی ما بیشتر شده و این مایه سرافرازی کشور اسلامی ما است.
وی همچنین به اتحاد و همدلی مردم در موضوع سیلاب اخیر اشاره کرد و گفت: ملت ایران و به ویژه مردم خوزستان در بحث سیل اخیر ثابت کردند که ایثارگرند و رمز موفقیت و پیروزی ما نیز همین همدلی و هماهنگی و اتحاد بود.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی افزود: اتحاد و همدلی ها در این شرایط باعث شد از وضعیت بحرانی خارج شویم که بازهم ملت ایران افتخار آفرینان این اتفاق بزرگ بودند.
وی همچنین به همکاری و تعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در زمینه همکاری با نیروهای مسلح در زمینه خدمات رسانی به سیل زدگان اشاره و از این شرکت تقدیر کرد.
امیر دریادار سیاری همچنین به فرارسیدن روز خلیج فارس اشاره کرد و گفت: دهم اردیبهشت به عنوان روز ملی خلیج فارس نامگذاری شده است در حالی که زمانی برخی یاوه گویان به دنبال تغییر نام آن بودند.
وی افزود: به دنبال این تصمیم، بسیاری از مجتمع های بزرگ به نام خلیج فارس شکل گرفت و حمایت گسترده ای ثبت نام خلیج همیشه فارس صورت گرفت تا اینکه آنهایی که به دنبال تغییر این نام بودند بار دیگر ناکام ماندند.

۲۳۲۱۲

خبر فوری/ ابوبکر البغدادی پیام تصویری فرستاد: انتقام داعش را می‌گیریم

به گزارش خبرگزاری فرانسه، داعش پس از ۵ سال (از ژوئیه سال ۲۰۱۴ میلادی) برای نخستین بار ویدئویی را منتسب به ابوبکر بغدادی، سرکرده این گروه تروریستی منتشر کرد.

بغدادی در این ویدئو مدعی شد: «جنگ امروز ما در برابر دشمنان، یک جنگ فرسایشی است».

سرکرده داعش در این ویدئو همچنین از عاملان حملات اخیر در سریلانکا تقدیر کرد. او مدعی شد این حملات ، انتقام علیه شکست داعش در باغوز بود. گروه تروریستی داعش ماه مارس سال جاری میلادی، در باغوز سوریه شکست خورد و حدود ۶۰ هزار تروریست نیز در پی آن بازداشت شدند.

بغدادی همچنین به مسائل اخیر مانند انتخابات در سرزمین‌های اشغالی، برکناری عبدالعزیز بوتفلیقه در الجزایر و همچنین عمر البشیر در سودان، اشاره کرد.

بغدادی همچنین به شکست داعش در بیجی و موصل عراق، سرت لیبی و همچنین رقه و باغوز سوریه اذعان کرد، اما مدعی شد عناصر این گروه تروریستی هیچ منطقه‌ای را تسلیم «دشمنان» نکردند، بلکه تا لحظه مرگ جنگیدند.

سرکرده داعش همچنین افزود گروه هایی در سریلانکا، مالی، بورکینافاسو و افغانستان با این گروه تروریستی بیعت کرده اند.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که فایل صوتی مربوط به کلیپ سخنان بغدادی درباره سریلانکا به احتمال زیاد بعدا به ویدئو اضافه شده است.

ابوبکر البغدادی، رهبر داعش در یک پیام ویدئویی اعلام کرد که این گروه «انتقام کشته شدگان و زندانیانش» را می‌گیرد.

310311