شکارچی میش‌های وحشی گیر افتاد

رئیس محیط زیست دامغان با بیان اینکه جرم این فرد شکار غیر مجاز است، تاکید کرد: برابر قانون با فرد خاطی برخورد شدید می‌شود.

آذرپور بیان کرد: نیروهای محیط زیست دامغان به طور جدی با جرایم حوزه محیط زیست به خصوص شکار غیر مجاز برخورد می‌کنند.

64231

رازهای ۱۱ سپتامبر پس از ۲۰ سال برملا می‌شود؟

یک قاضی نظامی آمریکایی تاریخ ۱۱ ژانویه ۲۰۲۱ (۲۲ دی‌ماه ۱۳۹۹) را به عنوان آغاز روند رسیدگی به اتهامات «خالد شیخ محمد» و چهار مظنون دیگر به عنوان طراحان حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ تعیین کرد.

«خالد شیخ محمد» احتمال دارد به مجازات اعدام محکوم شود، اما او پیشتر گفت در صورتی که دولت آمریکا از تلاش برای اعدام او صرفنظر کند مایل است به خانواده‌های قربانیان این حادثه کمک کند عربستان سعودی را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

این پیشنهاد خالد محمد قبلاً در شکایتی که خانواده‌های قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر در دادگاهی در نیویورک تنظیم کرده‌اند مطرح شده است. در این شکایت، حکومت عربستان سعودی به نقش‌آفرینی در حملات ۱۱ سپتامبر متهم شده است.

در این شکوائیه علیه عربستان سعودی، وکلای مدعی‌ها با سه نفر از پنج متهمی که در «گوانتانامو» به اتهام نقش‌آفرینی در حملات ۱۱ سپتامبر بازداشت هستند تماس گرفته و از آن‌ها درخواست استشهاد کرده‌اند. وکلای خانواده‌های قربانیان ۱۱ سپتامبر در نامه‌ای به قاضی نوشته‌اند وکیل خالد محمد به آن‌ها گفته موکل او در شرایط فعلی با همکاری در این استشهاد موافق نیست.

این وکیل گفت دلیل اصلی این تصمیم خالد محمد، تلاش برای اعدام او در این پرونده است و «در صورت لغو احتمال اعدام، امکان همکاری‌های گسترده‌تر وجود دارد.» سال ۲۰۱۷ یک مقام وزارت دفاع آمریکا که مسئولیت نظارت بر رسیدگی به این پرونده‌ها را بر عهده داشت (هاروی ریشیکوف) امکان رسیدن به توافقاتی با متهمان در ازای تخفیف مجازات آن‌ها به حبس ابد را بررسی کرد. اما بعد از آنکه اخبار مربوط به چنین توافقاتی به بیرون درز کرد، «جیمز متیس»، وزیر دفاع وقت آمریکا ریشیکوف را اخراج کرد.

در سال‌های گذشته، مستنداتی از نقش‌آفرینی افراد مرتبط با حکومت عربستان سعودی در حوادث ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ افشا شده است. این مسئله به ویژه در سال ۲۰۱۶ مورد توجه قرار گرفت. در آن زمان دو نماینده مجلس سنای آمریکا ادعا کردند ۲۸ صفحه سانسور شده از گزارش کنگره درباره حوادث ۱۱ سپتامبر حاوی شواهد مهمی درباره نقش‌آفرینی احتمالی حکومت سعودی در اجرای این حملات است. در پی این افشاگری، انتشار علنی این ۲۸ صفحه به یک خواست عمومی تبدیل شد.

۶۴۲۳۱

فاطمه معتمدآریا: هر حرفی به ما می‌زنند، در واقع برچسب است 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فاطمه معتمدآریا، یکی از هنرمندانی بود که در سومین دوره اهدای نشان داود رشیدی روی صحنه رفت و سخن گفت. در این مراسم که شامگاه پنجشنبه ۷ شهریور در سالن کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد، جمع زیادی از هنرمندان سینما و تئاتر حضور داشتند.

سومین دوره اهدای نشان داود رشیدی با عنوان «پرده‌های سینما؛ تصاویر ماندگار» با اجرای منصور ضابطیان برگزار شد. این مجری زمانی که می‌خواست از فاطمه معتمدآریا برای آمدن روی صحنه دعوت کند، گفت: «هر جا که می‌خواهم از فاطمه معتمدآریا برای آمدن به صحنه دعوت کنم، می‌ترسم حرفی بزند که بعدش برایم دردسر شود.»

در واکنش به این صحبت ضابطیان، فاطمه معتمدآریا گفت: «من به عنوان کسی که قدم به قدم دنبال آقای رشیدی آمدم، روزی نیست که به ایشان فکر نکنم. مثلا اگر الان بودند درباره ماجرای پگاه آهنگرانی چه می‌کردند یا اگر درباره مهتاب کرامتی حرفی می‌زنند، ایشان  چه می‌کردند.»

او تاکید کرد: «الان که در صنف بازیگران جای ایشان هستم، راه او را دنبال می‌کنم؛ اگر حرفی درباره هر بازیگری می‌زنند یا مشکلی برای کسی پیش می‌آید، سعی می‌کنم مثل ایشان با گفت‌وگو مسائل را حل کنیم. هر چند یک زمانی خودم به آقای رشیدی ایراد می‌گرفتم که چرا مدام به وزارت ارشاد می‌رود و گفت‌وگو می‌کند.»

این بازیگر ادامه داد: «معتقدم هر حرفی که امروز به ما می‌زنند، در واقع برچسب است. اعضای صنف بازیگران امروز، در حل مشکلات همچنان بر رویه آقای رشیدی عمل می‌کنند و سعی دارند در رفتار و منش مثل ایشان خوش‌مشرب و با مناعت طبع و مهربان و … باشند.»

۵۷۵۷

دومین شوک دقیقه ۹۵ به استقلال

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ استقلال موفق نشد، در دومین دیدار خود به پیروزی دست یابد و به یک مساوی رضایت داد.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، میلاد زکی‌پور، سیاوش بزدانی، عارف غلامی، علی کریمی، دیاباته، فرشید اسماعیلی، مهدی قائدی، فرشید باقری، وریا غفوری و داریوش شجاعیان

ترکیب فولاد: شهاب گردان، ایوب والی، حسن بیت‌سعید، محمد قاسمی‌نژاد، سینا مریدی، محمد آبشک، روح‌الله سیف‌اللهی، عارف آقاسی، لوسیانو پریرا، وحید حیدریه، صالح حردانی 

نیمه اول:

دقیقه 2: ارسال زکی‌پور از سمت راست دفاع فولاد با واکنش گردان روبه‌رو شد و منجر به یک خطر جدی نشد.

دقیقه 9: سانتر خطرناک بازیکن‌های فولاد از سمت چپ دفاع استقلال، با دخالت مدافعین استقلال همراه شد تا خطر رفع شود.

دقیقه 11: ضدحمله بازیکنان فولاد با تکل سیاوش یزدانی همراه شد تا پریرا با حسینی تک ‌به تک نشود.

دقیقه 13: سانتر استقلالی‌ها از نقطه کرنر با ضربه سر فرشید باقری همراه شد و توپ در ابتدا به دست گردان و بعد به تیر دروازه برخورد کرد تا در پایان خطر رفع شود.

دقیقه 17: ارسال از سمت راست خط حمله استقلال با ضربه سر سیاوش یزدانی همراه شد، اما این توپ با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 19: ضربه محکم آبشک از میانه‌های زمین استقلال با اختلاف زیاد از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 27: سانتر بازیکنان استقلال از سمت چپ خط دفاعی فولاد با دفع خطرناک گردان همراه شد، اما بازیکنان استقلال نتوانستند از فرصت‌ها استفاده کنند.

دقیقه 40: سانتر فرشید اسماعیلی دیاباته را در موقعیت گل‌زنی قرارداد، اما ضربه سر این بازیکن کیفیت لازم را نداشت.

دقیقه 45: ضدحمله فولادی‌ها با تعلل قاسمی‌نژاد همراه شد و درنهایت فرصت استقلالی‌ها از دست رفت.

نیمه دوم:

دقیقه 48: دریبل‌های قاعدی از سمت راست دفاع فولاد، این بازیکن را در موقعیت مناسب قرار داد و این بازیکن توانست ضربه خود را بزند، اما این ضربه با واکنش گردان مواجه شد و راهی به دروازه نیافت.

دقیقه 50: سانتر داریوش شجاعیان از سمت چپ خط حمله فولاد با ضربه سر فرشید اسماعیلی همراه شد و این بازیکن موفق شد، اولین گل استقلال را در لیگ برتر به ثمر برساند.

دقیقه 60: شیخ دیاباته در موقعیت تک به تک قرار گرفت، اما شهاب گردان با خروجش مانع از باز شدن دروازه فولاد شد.

دقیقه 64: ضربه احمد عبدالله‌زاده از بیرون محوطه جریمه استقلال آرام بود و توپ به راحتی در اختیار حسینی قرار گرفت.

دقیقه 68: در شلوغی محوطه جریمه فولاد، توپ به دیاباته رسید، اما این بازیکن نتوانست از فرصت به‌دست آماده نهایت استفاده را ببرد و موقعیت از دست رفت.

دقیقه 85: نزدیک بود اشتباه سیاوش یزدانی بازیکن فولاد را در موقعیت تک‌به‌تک قرار دهد، اما حسینی با خروج خود، خطر را رفع کرد.

دقیقه 89: سانتر وریا غفوری از سمت راست دفاع استقلال با ضربه سر دیاباته همراه شد و ضربه خطرناک او از کنار دروازه فولاد به بیرون رفت.

دقیقه 90: ضربه سر ایوب والی به‌صورت خطرناک از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 95: سانتر بازیکنان فولاد از سمت راست خط حمله فولاد با ضربه امیرحسین باقرپور همراه شد و دروازه این تیم باز شد.

استقلال در دومین دیدار خود نتوانست پیروز شود و به کسب یک امتیاز رضایت داد.

255 41

اعتراض‌های استراماچونی کار دستش داد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در دقیقه 96 بازی امیرحسین باقر پور روی اشتباه خط دفاع و سیدحسینی موفق شد گل مساوی را وارد استقلال کند.

بعد از این گل دو دستیار خارجی استراماچونی به سمت داور چهارم حمله کردند و به او ساعت را نشان می دادند و استراماچونی هم به داور وسط اعتراض می کرد و کار تا جایی پیش رفت که فغانی به او کارت زرد نشان داد.

در پایان بازی هواداران استقلال به شدت علیه فغانی و مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان شعار می دهند.

255 43

تصاویر | طبیعتی اعجاب انگیز در غارهای زنجیره‌ای یخی!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از توریسم‌آنلاین، یخ ضخیم درون غارها باعث به وجود آمدن قندیل‌های درخشان آویزان از سقف غارها شده است.

این مجموعه بزرگترین غاریخی کشف شده در چین است که بازدیدکنندگان زیادی را برای ستایش این لوکیشن جادویی به سوی خود جذب می کند.

غار شماره یک تنها غاری است که  از میان ۱۴ غار دیگر، به روی عموم باز است و ۱۰۰ متر طول و ۱۲ متر عرض و ۱۵ متر ارتفاع دارد.

این غارها در تمام طول سال یخی هستند.

از ماه می تا اکتبر نورپردازی شامل ۲۰۰ لامپ برای گردشگران اجرا می شود.

۶۱۲۸۲

استراماچونی بازهم به کنفرانس مطبوعاتی نیامد؛ لجبازی مربی استقلال برای مصاحبه

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در حالی که آندره‌آ استراماچونی پس از تساوی یک – یک تیم فوتبال استقلال برابر فولاد خوزستان می‌بایست در نشست خبری پاسخگوی سؤالات خبرنگاران می‌شد، در این نشست خبری شرکت نکرد.

او همچنین هنگامی که از میکسدزون ورزشگاه آزادی عبور می‌کرد، درخواست خبرنگاران مبنی بر مصاحبه را رد کرد.

سرمربی ایتالیایی استقلال بسیار عصبانی بود و سوار اتوبوس تیم هم نشد و ورزشگاه آزادی را با ماشین شخصی ترک کرد.

255 43

رژیم صهیونیستی ادعاهای واهی علیه ایران و حزب‌الله را تکرار کرد

ارتش رژیم صهیونیستی در این گزارش ادعا کرده پروژه تجهیز حزب‌الله به این موشک‌ها از ۶ سال پیش با اقدام ایران در انتقال موشک به لبنان از طریق سوریه آغاز شده است. 

این رژیم ادعا کرده ایران بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵، در پوشش جنگ سوریه اقدام به انتقال موشک‌های هدایت دقیق به لبنان کرده است. با وجود، این، ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرده که چنین تسلیحاتی در حال حاضر در اختیار حزب‌الله نیست.  

«جوناتان کانریکاس»، یکی از سخنگوهای ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده ایران در ماه‌های اخیر تلاش‌های خود برای رساندن موشک به حزب‌الله را بیشتر کرده و تلاش کرده این پروژه را از طریق احداث ساختمان، اماکن و به کارگیری افراد بیشتر تسریع کند. 

بامداد یکشنبه گذشته (سوم شهریورماه) دو پهپاد انتحاری رژیم صهیونیستی همزمان با نقض حریم هوایی لبنان و با هدف بمباران مواضع حزب‌الله، به جنوب بیروت تجاوز و حمله کردند.

پس از آن، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی خود در سالگرد آزادسازی «جرود عرسال» تهدید کرد که رژیم صهیونیستی پاسخ این اقدام خود را خواهد دید.

رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر لبنان هم پرواز دو پهپاد رژیم صهیونیستی در آسمان جنوب بیروت را تجاوز آشکار به حاکمیت لبنان و نقض صریح قطعنامه ۱۷۰۱ سازمان ملل متحد برشمردند.

«میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان روز دوشنبه گذشته در واکنش به حملات پهپادی روز یکشنبه رژیم صهیونیستی به مناطق «ضاحیه» و «قوسایا» گفت که این تجاوزات اسرائیلی به منزله «اعلام جنگ» است.

311

درگیری‌های خونین در عدن با بیش از 40 کشته و ده‌ها زخمی

وزیر اطلاع‌رسانی دولت «عبدربه منصور هادی» گفت که در جریان حمله هوایی پنجشنبه (هفتم شهریور) به نیروهای دولت هادی در «عدن» و «أبین»، ۴۰ تن کشته و ۷۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش شبکه الجزیره، این مقام دولت منصور هادی گفت که این حملات هوایی امارات «خیانتکارانه» بوده و نشان می‌دهد که ابوظبی نمی‌خواهد دولت مذکور دوباره مؤسسات و نهادهای متعلق به خود در مناطق یاد شده را به دست بگیرد.

وزیر اطلاع‌رسانی دولت هادی گفت که حملات هوایی امارات تجاوز به «دولت مستقل» بوده و با اهداف ائتلاف عربستان سعودی که امارات نیز عضو آن است، در تناقض می‌باشد.

جنگنده‌های امارات عربی متحده امروز برای اینکه مانع از پیشروی نیروهای دولت هادی در زنجبار و عدن را بگیرند، مواضع آن‌ها را به شدت بمباران کردند.

وزارت خارجه و وزارت دفاع این دولت، طی بیانیه‌های جداگانه شدیدا این حمله را محکوم کرده و آن را تلاش برای پیشبرد طرح‌های خود در جنوب یمن دانستند.

شورای انتقالی جنوب یمن که مورد حمایت امارات است، طی دو هفته گذشته توانسته است نیروهای دولت هادی را از شهر عدن (پایتخت موقت این دولت)، زنجبار (مرکز استان أبین) و برخی مناطق استان «شبوه» طرد کند. این درگیری‌ها همچنان ادامه دارد و دولت هادی در برخی مناطق موفق شده است نیروهای مورد حمایت امارات را عقب‌ براند.

17311