بحث چالشی موافقان و مخالفان حشمت فردوس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فصل سوم سریال «ستایش» به کارگردانی سعید سلطانی که این شب‌ها روی آنتن شبکه سه سیما رفته است، به یکی از موضوعات مورد توجه مخاطبان تلویزیون بدل شده است و اخبار و حواشی آن واکنش‌های متعددی را به همراه داشته و دارد. شاهد مثال این امر هم نظرات کاربران درباره مطلبی است که با عنوان بدآموزی‌های حشمت فردوس در سریال «ستایش» در خبرآنلاین امروز (سه شنبه ۳۰ مهر) منتشر شد.

آنچه در این مطلب به آن اشاره شد و بحث چالشی را میان کاربران به راه انداخت، بدآموزی داشتن رفتار و سکنات شخصیت حشمت فردوس با بازی داریوش ارجمند بود که خارج از عرف و اخلاق تعریف شده در جامعه است.

برآورد نظرات کاربران به نحوی بود که کفه ترازو به سمت موافقان یا مخالفان این اظهارنظر سنگینی نمی‌کرد و در واقع تعداد هر دو گروه یکسان بود، برخی این مسئله را ضروریت پردازش داستان دانستند و معتقد بودند که برای شکل‌گیری قصه و درام نیاز است. مانند کاربر بی‌نامی که نوشت: «… باید شخصیت‌سازی کنه تا جذاب بشه…» یا مخاطب دیگری که در رد بدآموزی ها اینطور نظر خود را بیان کرد: «به نظر من همین رفتارش هست ک حشمت فردوس را خاص و جذاب کرده.»

مجید هم نظر خود را اینچنین نوشت: «خب فیلمه دیگه! خوبی و بدی رو کنار هم نشون میده تا آموزنده باشه. قرار نیست همه رفتارهای این آدم درست باشه. نمیشه که اخلاقیات و صاف کرد تو چشم بیننده. مگه برنامه زلال احکامه؟

در مقابل این گروه تعدادی از مخاطبان معتقد بودند سریال به شدت دارای نقاط منفی اخلاقی و بدآموزی است و این مسئله از حد معمول فراتر رفته است، به عنوان نمونه کاربری نوشت: «درحال حاضر هم خیلی بدآموزی داره و هم فوق العاده سطح پایین ساخته شده. دلیلی نداره ما که بیننده هستیم همیشه تعریف و تمجید کنیم…»

یا مخاطب دیگری که نظرش را به این شکل بیان کرد: «آقا کلاً این سریال همش بی ملاحظه و بدآموزیه. فقط حشمت فردوس نیست.»، یکی دیگر از کاربران هم اینطور نوشت: «به نظر منم تمام این سریال پراز عقده، توهین، تحقیر، بدآموزی و کلاهبرداریه …یعنی قشنگ راه‌وچاه همه کار بد رو به کسی که آمادگی روحیشو داشته باشه نشون میده …همش تبلیغ خودخواهی، خودمختاری… و قتلو دارن نشون مردم میدن.»

مریم هم نوشت: «بسیار بدآموزی داره به خصوص ازدواج بدون رضایت خانواده‌ها و انقدر تصمیم‌های آنی…… ستایش اصلا روحیات نرمال نداره و چون سختی کشیده نباید اینقدر خودخواهانه تصمیم بگیره اول روحیات بچه‌هارو آماده می‌کرد.. من اصلاقبولش ندارم…… در ضمن کار مهدی مظفری کاملا اشتباهه….. مادرش بزرگش کرده زحمتشو کشیده الان اصلا اهمیت به نظرش نمیده… متأسفم برا تولید همچین سریالهایی….»

در این بین برخی از کاربران هم بودند که نظری مرتبط با اظهارنظری که در این مطلب طرح شده بود نداشتند اما مسایل جالب توجه و جذابی را مطرح کردند، مانند کاربری که نگاهی تخصصی به بازی داریوش ارجمند در نقش حشمت فردوس داشت و نوشت: «جدای از فیلمنامه، بازی داریوش ارجمند یک بازی «کنترل نشده» و «overactive» هست که در تلفیق با گریم نه چندان مناسب خیلی توی ذوق میزند.»

۲۴۱۲۴۳