خوشرو: آمریکا ناقض روح و متن برجام بوده است

به گزارش خبرآنلاین، خوشرو با اشاره به اعلام سیاست جدید دولت امریکا در مورد برجام، اعلام کرد: ادعای رئیس جمهور امریکا در مورد عدم پایبندی ایران هیچگونه مبنا، اعتبار و صحت بین المللی ندارد و درخواست آمریکا برای تبدیل محدودیت های موقت ایران به محدودیت های دائمی، نه تنها با روح و متن برجام، بلکه با حق مسلم کشورهای عضو ان پی تی نیز در تعارض است.

وی تاکید کرد از همان ابتداء، اجرای تعهدات از سوی آمریکا ناکافی بوده و در چندین مورد به ویژه در دوره دولت فعلی، این کشور روح و متن برجام را نقض کرده که ایران این موارد را نزد کمیسیون مشترک برجام ثبت نموده است.

نماینده کشورمان با تبیین خطر سلاح های هسته ای رژیم صهیونیستی که کماکان تهدید کننده صلح و امنیت منطقه و فراتر از آن است، اعلام کرد اتخاذ اقدامات جدی خلع سلاح هسته ای در خاورمیانه بیش از هر زمان دیگری حیاتی است و بایستی اقدامات عملی برای ایجاد یک منطقه عاری از سلاح های هسته ای در خاورمیانه اتخاذ گردد.

49311

 

تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه کره‌شمالی

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشستی در لوگزامبورگ بسته جدید اقداماتی شامل ممنوعیت سرمایه گذاری در کره شمالی و صادرات نفت اتحادیه اروپا به پیونگ یانگ را تصویب کردند.

به موجب این بسته جدید، حلقه محدودیت ها بر کارگران کره شمالی در اتحادیه اروپا تنگتر می شود تا مانع از انتقال پول از طرف این کارگران برای خانواده هایشان در کره شمالی شود.

اتحادیه اروپا مدعی شد که تصمیم های جدید با توجه به تهدید پایدار صلح و ثبات بین المللی از سوی نظام کره شمالی اتخاذ شده است.

به موجب تحریم های جدید اتحادیه اروپا، اشخاص حقیقی و حقوقی بیشتری که با نظام کره شمالی در ارتباط باشند، در فهرست سیاه قرار گرفته اند. همچنین سرمایه گذاری کشورهای عضو اتحادیه اروپا در کره شمالی و فروش نفت خام به پیونگ یانگ از سوی این اتحادیه به طور کامل ممنوع اعلام شد.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا همچنین ارتش و نیروهای مسلح کره شمالی را در قالب بسته تحریم های جدید خود در فهرست سیاه قرار دادند و این بدان معناست که دارایی های آنها در کشورهای عضو این اتحادیه مسدود می شود.

کره شمالی سوم سپتامبر (دوازدهم شهریور ماه) ششمین و قوی ترین آزمایش هسته ای اش را انجام داد که این اقدام، موجی از خشم و اعتراض های بین المللی را به همراه داشت و زمینه اعمال دور تازه تحریم ها علیه این کشور را فراهم کرد.

49311

توضیحات آموزش و پرورش درباره پارگی پرده گوش دانش‌آموز شوشی/ قبلا آسیب دیده بود!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش دراین باره آمده است:

دانش آموز علی عبدالخانی پیش از وارد آمدن ضربه دارای زمینه ناراحتی در ناحیه گوش خود از سنوات گذشته بوده که متاسفانه در اثر ضربه ناظم آموزشگاه خیامی به ناحیه گردن دانش آموز فوق الذکر، آسیب دیدگی قدیمی تشدید می شود ولی خوشبختانه پارگی پرده گوش به شکلی که در خبر درج شده، حادث نشده است و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان شوش از اولین لحظات آگاهی با تشکیل کمیته پیگیری اقدام به پیگیری حادثه و دلایل وقوع وب رخورد با عامل بوجود آورنده آن کرده است و موارد زیر در راستای:

1. پیش بینی و انجام ویزیت و مراحل درمان دانش آموز
2. احضار ، عزل و جابجایی معاون خاطی
3. دعوت از دانش آموز و خانواده آن
4. ارسال پرونده معاون خاطی به هیئت تخلفات؛

انجام شده است.

 

۴۷۴۷

توقف آمکار برابر توسنو در حضور عزت‌اللهی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم آمکار بعد از یک برد در جام حذفی و سه پیروزی در لیگ یک روسیه از ساعت 18 امروز در سیزدهمین مسابقه فصل با بهره‌مندی از سعید عزت‌اللهی پذیرای توسنو رده چهاردهمی بود. یاران عزت‌اللهی که در صورت پیروزی می‌توانستند صعود سه پله‌ای در جدول داشته باشند، به تساوی بدون گل مقابل توسنو رسیدند تا 15 امتیازی شوند و در جایگاه دوازدهم بمانند.

41258

۲۶ مهر، زمان جانمایی الکترونیک نمایشگاه مطبوعات

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جانمایی الکترونیکی نمایشگاه امسال از ساعت 10 صبح چهارشنبه 26 آبان و از طریق وبسایت نمایشگاه مطبوعات به نشانی (pressexpo.ir) آغاز می‌شود و تا ساعت 16 ادامه دارد.

مطابق تصمیم شورای سیاستگذاری نمایشگاه مطبوعات، غرفه‌های برتر نمایشگاه بیست و دوم از ساعت 10 تا 10:30 و غرفه‌های فعال دوره گذشته و رسانه‌های برتر طرح‌های رتبه‌بندی و با ضریب کیفی بالا (10درصد رسانه‌های برتر هر گروه بر اساس ضریب کیفی یا رتبه بندی) از ساعت 10:30 تا 11:30 و باقی رسانه‌ها از ساعت 13 می توانند به صورت الکترونیک و آنلاین، محل غرفه خود را در گروه مربوطه مشخص کنند.

از آنجا که جانمایی غرفه‌های نمایشگاه توسط نمایندگان غرفه‌ها و به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، فهرست متقاضیانی که جانمایی می‌کنند، بر حسب زمان دقیق تکمیل فرآیند جانمایی، اعلام و منتشر خواهد شد. با توجه به اینکه بیش از 50 رسانه در فهرست ذخیره نمایشگاه قرار دارد چنانچه رسانه‌ای در موعد مقرر نسبت به جانمایی خود اقدام نکند اولویت جانمایی با رسانه‌های فهرست ذخیره خواهد بود.

مطابق لیست پیوست، رسانه‌های دارای یک ستاره در اولویت یک و رسانه‌های دارای دو ستاره در اولویت دوم جانمایی قرار دارند.

همچنین نقشه اولیه نمایشگاه مطبوعات که جایگاه گروه‌های مختلف با رنگ بندی، در دو طبقه مصلی را مشخص کرده نیز به پیوست ارائه می‌شود؛ باکس‌های قرمز رنگ، متعلق به بخش‌های جنبی نمایشگاه مطبوعات است. با توجه به حجم درخواست‌های فهرست رزرو، احتمال تغییرات جزئی در نقشه نمایشگاه وجود دارد.

نقشه بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات را (اینجا) می‌توانید ببینید و فهرست رسانه‌های حاضر در نمایشگاه هم در (اینجا) قابل مشاهده است.

بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات پنجم تا 12 آبان در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

58243

اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل انتخاب شدند

این رای گیری در صحن مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام شد که بر اساس آن در چهار حوزه جغرافیایی زیر رای گیری به عمل آمد.
در گروه کشورهای آفریقایی چهار داوطلب وجود داشت که هر 4 کشور به ترتیب سنگال با 188 رای، آنگولا با 187 رای، نیجریه با 185 رای و جمهوری دموکراتیک کنگو با 151 رای برگزیده شدند.

در گروه آسیا و اقیانوسیه پنج کشور داوطلب شدند که از بین آن ها نپال با 166 رای، قطر 155 رای، پاکستان 151 رای و افغانستان با 130 رای به جمع این شورا پیوستند و مالزی با کسب 129 رای نتوانست نصاب لازم را به دست آورد.

در گروه آمریکای لاتین و دریای کارائیب، پرو با کسب 180 رای، مکزیک 179 رای و شیلی 175 رای عضویت خود را در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به دست آوردند.

اسلواکی با 185 رای و اوکراین با 177 رای در حوزه کشورهای اروپای شرقی و در حوزه کشورهای غربی هم اسپانیا با 180 رای و استرالیا با 176 رای توانستند راهیابی خود به شورای حقوق بشر را مسجل کنند.

مقر دائمی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو مستقر است و شورای جدید در نخستین جلسه خود، رئیس آن را تعیین خواهد کرد.

49311

ترامپ: پایان کامل برجام یک احتمال واقعی و قوی است

به گزارش المیادین، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ادامه بدعهدی این کشور در قبال توافق هسته ایِ ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۴) موسوم به «برجام» از خروج واشنگتن از آن سخن گفت.

رئیس جمهور آمریکا در این باره اعلام کرد: پایان کامل برجام یک احتمال بسیار واقعی و قوی است.

ترامپ در نشست کابینه این کشور در این خصوص گفت: دیگر از امتیاز گرفتن دیگران از آمریکا خسته شده‌ ام.

وی ادامه داد: شاید برخی بگویند که احتمال بیرون آمدن آمریکا از برجام، از احتمال ماندن در این توافق بیشتر باشد.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه ایرانیان را «مذاکره کنندگان بزرگ» توصیف کرد که «دست یابی به موفقیتی بزرگی را برای خود و توافقی وحشتناک را برای آمریکا مورد مذاکره قرار دادند».

ترامپ همچنین گفت: می بینیم که چه اتفاقی می افتد.

49311