اعمال محدودیت‌های ترافیکی از ۱۱ تا ۱۴ فروردین‌ماه در جاده‌های استان اردبیل‌

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ علی رحمتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ۱۱ تا ۱۴ فروردین‌ ماه امسال محدودیت‌های ترافیکی برای انواع کامیون و تریلی در محورهای مواصلاتی استان اردبیل برای تسهیل در روند عبور و مرور اعمال می‌شود.

وی گفت: از 11 تا 14 فروردین‌ محدودیت‌های ترافیکی برای انواع کامیون و تریلی در محورهای اردبیل – آستارا و اردبیل – سرچم از ساعت 8 صبح تا 24 شب برای کاهش بار ترافیکی در روز طبیعت و تسهیل در روند عبور و مرور اعمال خواهد شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به آمار ترددها در محورهای مواصلاتی استان تصریح کرد: از روز 25 اسفند ماه سال گذشته تا دهمین روز از بهار 776 هزار و 150 تردد در محورهای مواصلاتی استان انجام شده که 389 هزار و 432 مورد از این ترددها مربوط به ورود خودروها به استان و 386 هزار و 716 تردد مربوط به خروج خودروها از استان بوده است.

رحمتی افزود: در ورود وسایل نقلیه به استان امسال افزایش 3.2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشتیم و در خروج وسایل نقلیه از استان 20 درصد افزایش که در مجموع در کل ترددها 11.2 درصد افزایش را در استان شاهد بودیم.

وی بیان کرد: در دهم فروردین‌ماه سال گذشته 838 سرویس با 7 هزار و 377 نفر در استان جابه‌شده بودند و امسال 683 سرویس با 7 هزار و 415 نفر جابه‌جا شده که در سفر 18درصد کاهش ولی در تعداد مسافران یک درصد افزایش داریم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تصریح کرد: بیشترین خودروهای ورودی به استان براساس ترددهای ثبت‌شده توسط دستگاههای تردد شمار به شهرستان سرعین بوده است و بعد از آن نیز شهرستان نیر پذیرای بیشترین گردشگران و مسافران ورودی به استان بوده است.

46

پاسخ محسن هاشمی به حملات تند قالیباف

متن نامه محسن هاشمی به شرح زیر است:

«بسمه تعالی
جناب آقای دکتر قالیباف
شهردار محترم تهران
با سلام و تبریک سال نو

احتراما نظر به آنکه سخنانی منتسب به جنابعالی در رسانه ها منتشر شده است که تلقی افکارعمومی آن است که بخشی از سخنان مذکور متوجه اینجانب می‌باشد موارد ذیل جهت استحضار به عرض می‌رسد:

1- همانگونه که بارها در مصاحبه‌ها و سخنان خود تأکید کرده‌ام، اقدامات صورت گرفته در طول دوره مدیریت جناب‌عالی در شهرداری تهران در حوزه ساخت شبکه مترو، مستوجب تقدیر است و اظهاراتی از سوی اینجانب که سخنان شما پاسخ به آن تلقی می‌شود اساسا وجود نداشته است، البته به صورت کلی اینگونه تقابل‌ها و دوقطبی‌ها را نیز چه از جانب شما و چه از جانب هر فرد دیگری به زیان جامعه می‌دانم.

2- پروژه مترو تهران، یکی از دستاوردهای قابل افتخار جمهوری اسلامی است که آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در اوج دفاع مقدس و سخت‌ترین شرایط کشور آن را فعال کردند و سپس در طول 30 سال گذشته و در دولت‌های مختلف پیشرفت داشته است. از سال 1380 نیز که شرکت مترو از دولت به شهرداری منتقل شد، مسئولیت این پروژه برعهده شهرداران این دوره بوده است.

بنابراین دولت‌های دفاع مقدس، سازندگی و اصلاحات در پیشبرد پروژه مترو تهران نقش برجسته‌ای داشتند و پس از آن شهرداران تهران طی 15 سال اخیر از جمله آقایان ملک‌مدنی، احمدی‌نژاد و جنابعالی در تکمیل و بهره‌برداری از مترو زحماتی را متقبل شده‌اید و به دلیل آنکه شما بیشترین زمان تصدی تاریخ شهرداری تهران را با 12 سال به‌عهده داشتید، طبعا پیشرفت بیشتری در دوره جنابعالی در پروژه مترو تهران حاصل شده است که قابل تقدیر می‌باشد اما این پیشرفت نباید به گونه‌ای تلقی شود که زحمات سایر شهرداران و دولت‌ها نادیده گرفته شود.

3- بنده در طول حضور 18 ساله در هیأت مدیره و مدیرعاملی مترو تهران، یک سوم این زمان را در دوره شهرداری جناب‌عالی سپری کرده‌ام و طی این مدت نیز همانند قبل از آن دستاوردهای چشمگیری در توسعه مترو ایجاد شد و مهمتر از همه زیرساخت‌های توسعه پایدار مترو به شکلی بنیان گذاشته شد که این روند با طراحی خطوط، خرید تجهیزات و راه‌اندازی دستگاه‌های حفار (TBM) و برطرف کردن موانع ریشه‌‌ای توسعه مترو موجب گردید تا این فرایند در پنج سال سپری شده پس از جدایی اینجانب نیز ادامه یابد.

4- لذا همانگونه که بارها در مصاحبه‌ها و جلسات و گفت‌وگوهای مختلف تأکیدکرده‌ام از تلاش‌های جناب‌عالی جهت توسعه مترو در دوره همکاری خود و پس از آن قدردانی می‌کنم و از دولت و مجلس نیز می‌خواهم بیشترین حمایت را از پروژه مترو چه در دوران مسئولیت جناب‌عالی و چه در صورت انتخاب شهردار جدیدی برای تهران به عمل آورند. چراکه مترو را ضروری‌ترین و بهترین پاسخ برای معضلات ریشه‌ای تهران به خصوص ترافیک و آلودگی هوا و برجسته‌ترین مصداق و نماد اقتصاد مقاومتی و بسترساز تولید و اشتغال ملی می‌دانم.

توفیقات جناب‌ عالی از درگاه الهی خواستارم»

به گزارش خبرآنلاین؛ محمدباقر قالیباف، شهردار تهران چند روز پیش در جریان افتتاح چند پروژه در دریاچه چیتگر و در حین ارائه گزارش عملکرد خود در شهرداری به محسن هاشمی تاخته بود.

سایت انتخاب این سخنرانی را چنین روایت کرده است: «برخی گاهی اوقات موضوعاتی را مطرح می کنند و حرف هایی می زنند که با طرح آنها تنها به فکر مطرح کردن خود هستند. می گویند طی ده سال اخیر شهر را نابود کردند، امروز شهرتهران را نگاه و با گذشته مقایسه کنید البته کسانی این سخنان را مطرح می کنند که خودشان بیشتر از ما در این شهر فرصت داشتند اما اقداماتی انجام نداده اند. همیشه در پست هایی به مراتب بالاتر از ما قرار داشته اند اما هیچگاه اقدامات و عملکرد خود را مطرح نمی کنند. درگفتن برخی از حرف ها واقعا بی انصافی وجود دارد.

البته دولت ها نیز با این عزیزان که هم اکنون این سخنان را مطرح می کنند همیشه همراه بودند و حتی نسبت سببی و نسبی میان مسوولان دولت و مترو درگذشته وجود داشت. با همه این اوصاف تا سال 84 با احتساب خط 5 تنها 70 کیلومتر مترو در شهر تهران ساخته شده بود . من یک روز گفتم شمایی که 13 سال مسئولیت مترو را بر عهده داشتید و ادعا می کنید که این کاره هم بودید و حتی 5 سال در دوره مدیریت ما و زیر نظر ما مسئولیت مترو را بر عهده داشتید، حداقل این 5 سال که زیر نظر ما بودید با آن 8 سال مقایسه کنید و ببینید در آن 8 سال چه کارهایی صورت گرفت و در مقابل، این 5 سال پیشرفت چگونه بود؟

هرکس وارد پایتخت می شود تفاوت را نسبت به قبل متوجه می شود. ما بدون ایراد نیستیم اما قطعا اشکالات ما از آن عزیزان کمتر است و خروجی ما بیشتر بوده و از خداوند متعال می خواهیم به ما کمک کند.»

۴۷۴۷

سانحه رانندگی در نهاوند ۳ کشته و مجروح بر جای گذاشت

به گزارش خبرآنلاین از نهاوند ؛ حمزه طائفی، فرمانده پلیس راه نهاوند طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: در این سانحه راننده خودرو تیبا در دم جان باخت و 2 نفر دیگر از سرنشینان هر دو خودرو به شدت مجروح، که جهت درمان به بیمارستان علیمردانیان این شهر منتقل شدند.

وی خاطرنشان کرد: علت این سانحه که در ابتدای روستای میلاب اتفاق افتاد انحراف به چپ سواری تیبا به دلیل خواب آلودگی راننده صورت گرفته است.

لازم به ذکر است، از 25 اسفند سال گذشته تا هشتم فروردین ماه جاری 58 سانحه فوتی و جرحی در جاده های استان همدان رخ داده که متاسفانه 12 نفر در این حوادث جان خود را از دست داده اند.

46

فیلمبرداری «پرواز در ارتفاع صفر» به پایان رسید

محمد نشاط، تهیه کننده سینما و تلویزیون با اشاره به آخرین وضعیت ساخت مجموعه «پرواز در ارتفاع صفر» گفت: «فیلمبرداری این مجموعه به پایان رسید و مراحل فنی آن پس از تعطیلات عید نوروز انجام خواهد شد.»

او افزود: «این مجموعه سر موعد مقرر برای پخش به شبکه تحویل داده می‌شود اما بخش جلوه‌های ویژه آن زمانبر و دشوار خواهد بود که باید با دقت روی آن کار شود.»

بیژن امکانیان، شاهرخ استخری، عمار تفتی، سوگل خلیق، محمد عمرانی، حمیدرضا نیکدل، بهاره ریاحی، رضا رادمنش، حدیث تهرانی، مجید جعفری، پیام داداشیان و رضا مسعودی از بازیگران اصلی مجموعه تلویزیونی پر بازیگر «پرواز در ارتفاع صفر» هستند که زندگی یک خلبان جنگنده نیروی هوایی را در دوران جنگ روایت می‌کند.

این مجموعه با همکاری نیروی هوایی جمهوری اسلامی و در هفت قسمت ۴۵ دقیقه ای در گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما تهیه وتولید می شود که قرار است در هفته دفاع مقدس سال آینده از این شبکه روی آنتن برود.

57243

محرومیت برای بانوان اعزامی به مسابقات بیلیارد آزاد چین

کمیته انضباطی فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس اعلام کرد بانوان اعزامی به مسابقات آزاد چین به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی به مدت یک سال از حضور در تمامی مسابقات داخلی و خارجی محروم می‌شوند.

این کمیته همچنین اعلام کرد اسامی متخلفان متعاقبا و به صورت کتبی به هیات‌های استانی مورد نظر اعلام خواهد شد.

 

41258

سمانه پاکدل: نمی‌دانم چرا کسی نمی‌گیردم!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شامگاه پنجشنبه دهم فروردین، سمانه پاکدل، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر مهمان برنامه «دورهمی» شد.

در شروع بخش گفت‌و‌گوی برنامه، مهران مدیری از سمانه پاکدل پرسید: «عاشق
خوابی!» و پاکدل جواب داد: «در دوران مدرسه درس‌خوان بودم و از معلم گرفته تا ناظم
همه از من راضی بودند. تنها مسئله‌ای که داشتم همین خواب ماندن بود. الان برای این
که حلش کنم هر موقع برای ضبط سریال یا فیلم آفیش هستم، می‌گویم حتما سرویس دنبالم
بفرستند.»

او در مورد نظر خانواده‌اش نسبت به ورود به عرصه بازیگری
توضیح داد: «دوران راهنمایی که تمام شد، می‌خواستم دبیرستان را در هنرستان سوره
بگذرانم اما خانواده‌ام اجازه ندادند و گفتند رشته دیگری بخوان، اما بعدا می‌گذاریم
بازیگر شوی. کسانی که در این مسیر از من حمایت کردند، خواهرم و همسرش بودند. کارم
را از تئاتر شروع کردم، البته نه به عنوان بازیگر که به عنوان دستیار صحنه تا این
که دکتر علی پویان برای بازی در نمایش «رودکی» از من دعوت کرد.»

مهران مدیری در ادامه پرسید: «آن زمان چند ساله بودی؟» که
سمانه پاکدل جواب داد: «17 ساله.» و خودش ادامه داد: «اگر منظورتان این است که چند
سالم است متولد 1366 هستم.» در ادامه کل‌کلی بین او و مدیری صورت گرفت که پاکدل 30
ساله است یا طبق گفته خودش 29 ساله و نیم.

پاکدل در مورد بحران 30 سالگی هم گفت: «از 26، 27 سالگی به
این قضیه فکر می‌کردم اما الان واقعا حالم بابتش بد نیست. مسلما اشتباهاتی را که
در فاصله 20 سالگی تا 30 سالگی انجام داده‌ام، در ادامه انجام نخواهم داد، با
آگاهی بیشتری پیش خواهم رفت و هر چند بیشتر شدن سن چین و چروک صورت و تغییرات
فیزیکی با خود می‌آورد اما باعث می‌شود قدر لحظات را بیشتر بدانم.»

سمانه پاکدل در ادامه افزود: «اولین کار تلویزیونی‌ام تله
فیلمی با مهدی گلستانه بود و بعد «روز حسرت» با سیروس مقدم اما جایی که باعث معرفی
شدنم شد، سریال «دلنوازان» بود که سال 1388 پخش شد و هنوز هم بهترین کارم می‌دانمش.»

او در مورد کم کاری‌اش در حوزه سینما نیز توضیح داد: «ایام
نوروز است و نمی‌خواهم کام مردم را تلخ کنم اما دغدغه اصلی‌ام این است که مساوات
رعایت شود. وقتی من با کاری وارد عرصه بازیگری شده‌ام که حداقل از 100، 90 یا 85
می‌گیرد، نمی‌توانم در ادامه پایین‌تر از آن را قبول کنم ولی این فرصت باید برایم
فراهم شود تا بتوانم چیزی را که دارم نشان دهم.»  

سمانه پاکدل در جواب این که عاشق شده است یا نه، به شوخی گفت: «نه! اگر بگویم عاشق شده‌ام میاید مرا بگیرد؟! نگرفته است دیگر! اگر عاشق شده
بودم میامد می‌گرفت!»

او در میان خنده مهران مدیری و حاضران در استودیو ادامه
داد: «یکی از لباس‌هایی که همیشه در مهدکودک می‌پوشیدم لباس عروس بود.»

مهران مدیری با خنده ادامه داد: «چرا کسی نمی‌گیردتان؟
اخلاق تندی دارید یا معیارهای سختی؟!»

بازیگر نقشِ مهتاب در سریال «دلنوازان» ادامه داد: «من آسان
می‌گیرم، آن‌ها سخت می‌گیرند.»

بازیگر «معراجی‌ها» در مورد این که آدم‌ها از چه چیز
او باید بترسند گفت: «مرز بین صفر تا صدم یک تار مو است. دیر عصبانی می‌شوم و
تحملم زیاد است اما اگر پا روی دمم بگذارند، پا روی دمشان می‌گذارم.»

او در مورد این که در سینما کدام بازیگر زن را دوست دارد از
فاطمه معتمدآریا نام برد.

سمانه پاکدل ادامه داد: «چون پدر و مادرم کارمند بودند از
کودکی کار خانه می‌کردم و این کار را دوست داشتم. آشپزی‌ام هم خوب است و در این
مورد ادعا دارم. (به شوخی) خانواده‌دارم و تحصیل‌کرده اما نمی‌دانم چرا کسی نمی‌گیردم؟»
  

او در پاسخ به مهران مدیری که پرسید چه چیزی به موزه
«دورهمی» می‌دهد گفت: «شما به من عیدی چه می‌دهید؟!» مهران مدیری در نهایت گفت:
«یک جلد کتاب نفیس.» سمانه پاکدل جواب داد: «همه می‌آیند این جا هدیه می‌دهند، من
هدیه می‌گیرم!» مدیری به شوخی گفت: «برای همین است که کسی نمی‌گیردتان!»

سمانه پاکدل در پایان گفت تقدیر نامه‌ای را که بابت بازی در
«دلنوازان» از صدا و سیما گرفته است، به موزه «دورهمی» می‌دهد.

57242

فرامرز قریبیان، جمشید مشایخی و… ۳۲ سال پیش/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سام قریبیان، فرزند فرامرز
قریبیان با انتشار عکسی یادگاری از سال 1363 در صفحه اینستاگرامش نوشت: «عکس
یادگاری بازیگران خوب فیلم «آوار» در کنار هم 1363 شیراز… تانیا جوهری، محمد
مطیع، فرامرز قریبیان، مصطفی طاری، محبوبه بیات، جهانگیر الماسی، جمشید مشایخی،
مجید مظفری و مرحوم هادی اسلامی.»

«آوار» نام فیلمی است به کارگردانی سیروس الوند که در خلاصه
داستانش آمده است: «پیرمردی ثروتمند پسران و عروس‌هایش را فرا می‌خواند تا پیش از
مرگ میراثش را میان آنان تقسیم کند…»

57242 

ترافیک در ۴ جاده در نیمه‌شب ۱۱ فروردین ۹۶/ گرد و خاک در جنوب سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ترافیک در طول هر دو باند آزادراههاي تهران-كرج- و كرج-قزوين، طول باند شمال به جنوب محور كرج چالوس، باند شمال به جنوب محور هراز و باند شمال به جنوب محورهاي رودبار-منجيل و لاهيجان-لنگرود، پرحجم و روان گزارش شده است. 

جاده‌های مشهد-كلات و باغچه- تربت حيدريه در استان خراسان رضوی مه گرفتگی گزارش شده است. 

گرد و خاك همراه با كاهش ديد در محورهای نيكشهر-چابهار و چابهار-جكيگور در جنوب استان سيستان و بلوچستان گزارش شده است. 

ساير محورهاي مواصلاتي كشور جوي آرام و ترافيكي روان دارند.

۴۷۴۷