افتتاح نمایشگاه عکس سومین جشن عکاسان سینما

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در آستانه برگزاری سومین جشن عکاسان سینمای ایران نمایشگاه عکس این رویداد هنری روز پنجشنبه ۹ تیرماه در باغ موزه قصر افتتاح شد. در این مراسم، آثار عکاسانی که در این دوره از مسابقه شرکت کرده اند به نمایش گذاشته شده است.

آثاری از علی نیک رفتار، محمد فوقانی، کورش پیرو، عبدالرضا نیکو، امید صالحی، مهدی دلخواسته، محمد بدرلو، فتاح ذی نوری، سحاب زری باف، حمید جانی پور، امیرحسین شجاعی، حسام الدین اطیابی، پویا شاه جهانی، میلاد کیایی، سمیه جعفری، نازنین سلامیان، نیوشا دلدار، سحر طرزی، محمدرضا اصفهانی، احسان نقابت، زهرا مصفا، ماهوز موسائیان، نوشین جعفری، میلاد بهشتی، مونا تهرانی موید، جلال حمیدی، پویان بحق، علی درویشی صفت، علی دلک آبادی، شیوا بابا بیگی، مسعود اشتری، نوید سجادی حسینی، حبیب مجیدی، بابک برزویه، احسان جابری، احمد رضا شجاعی، رسول صفی زاده، آرزو اتحاد و علی بیات در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه تا ١٥تیر ماه همه روز از ساعت ١٠صبح تا ٧ شب به نشانی اتوبان شهید صیاد شیرازی، خروجی پلیس شریعتی، میدان پلیس، باغ موزه قصر مراجعه کنند.

57241

شرایط دریافت وام‌های مسکن

در حال حاضر تسهیلات مسکن تنها در بانک مسکن به متقاضیان ارائه می‌شود. این در حالی است که طی یکی دو سال گذشته مصوباتی برای ایجاد اختیار در بانک‌های تجاری برای اعطای وام‌ مسکن وجود داشته اما این بانک‌ها با توجه به کمبود نقدینگی و فعالیت‌های خاص خود عمدتا از پرداخت چنین تسهیلاتی سر باز زده و رسما در این باره اقدام نمی‌کنند. در دو سال اخیر شورای پول و اعتبار پرداخت تسهیلات تا سقف ۶۰ میلیون تومان را برای بانک‌های تجاری آزاد کرده و در ادامه نیز اختیارات دیگری به آنها داده است.

اما در مورد وام‌های رایج شبکه بانکی دو مورد خاص وجود دارد؛ تسهیلاتی که متقاضیان می‌توانند از محل خرید اوراق ممتاز از بازار بورس دریافت کند و همچنین تسهیلاتی که از حدود سه سال گذشته در قالب صندوق پس‌انداز مسکن شرایط آن فراهم شده و در اختیار خریداران مسکن قرار می‌گیرد. البته این دو با وام یکدیگر تفاوت‌هایی دارد؛ از نحوه دریافت، مدت انتظار و به ویژه سود بازپرداخت.

برای هر دوی این تسهیلات دو گروه تعریف می‌شوند؛ انفرادی و زوجین. سطح تسهیلات برای هر کدام از این گروه‌ها بسته به منطقه جغرافیایی که در آن زندگی می‌کنند، متفاوت است.

وام‌های اوراق دار با هزینه های گزاف

این در حالی است که در تسهیلات مربوط به خرید اوراق ممتاز در بازار سرمایه در هر صورت متقاضی باید نسبت به خرید اوراق اقدام کند. به طوری که به میزان مبلغ وامی که دریافت می‌کند، برای هر ۵۰۰ هزار تومان یک برگ اوراق بگیرد. قیمت هر برگ اوراق اکنون حدود ۷۵ هزار تومان و مثلا برای وام ۷۰ میلیونی باید تا ۱۴۰ برگ اوراق خریداری شود که هزینه ای حدود ۱۰ میلیون تومان را به گیرنده وام تحمیل می‌کند. اما در این شرایط دیگر نیازی به در انتظار ماندن برای دریافت تسهیلات نیست و بعد از خرید اوراق اقدامات لازم انجام می‌شود.

اکنون و با آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار سقف پرداخت وام‌های مسکن از محل خرید اوراق برای هر نفر تا ۱۰ میلیون تومان افزایش یافته و به این ترتیب است که به صورت انفرادی برای تهران تا ۷۰ میلیون تومان، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا ۶۰ میلیون و سایر مناطق تا ۵۰ میلیون تومان قابل پرداخت است.

از سوی دیگر این تسهیلات برای زوجین نیز تعریف شده و در تهران تا ۱۲۰ میلیون، مراکز استان و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا ۱۰۰ میلیون و سایر مناطق تا ۸۰ میلیون تومان می‌توانند تسهیلات دریافت کنند. متقاضی باید برای بازپرداخت سودی حدود ۱۷.۵ درصد را بپردازد. زمان بازپرداخت حداکثر ۱۲ سال و امکان بازپرداخت به روش‌های ساده و پلکانی وجود دارد. این در حالی است که اکنون وجود سود بالای تسهیلات این بخش از مشکلات آن به شمار رفته و اقساط بالا و مجموع سود بازپرداختی قابل توجهی را به دارنده وام تحمیل می‌کند. به گونه‌ای که گیرنده وام ۱۲۰ میلیونی(زوجین تهرانی) باید در هر ماه حدود دو میلیون تومان قسط و در مجموعه در ۱۲ سال حدود ۱۶۷ میلیون تومان سود برگرداند. مسئولان بانک مسکن و البته بانک مرکزی کاهش نرخ سود در وام از محل اوراق را منوط به کاهش نرخ سود تسهیلات رایج در شبکه بانکی و توازن منابع و مصارف دانسته‌اند.

در تسهیلاتی که از طریق اوراق گرفته می‌شوند باید یادآور شد که در مورد زمان و طول عمر خانه، صدور مجوز ساختمان مورد توجه بوده و به عبارتی از جواز ساخت آن نباید بیشتر از ۲۰ سال گذشته باشد.

موضوعی که عمدتا مورد سوال متقاضیان دریافت تسهیلات است به نحوه انتقال این وام ها بر می‌گردد. در رابطه با وام های قابل دریافت از محل اوراق به این ترتیب است که اولا دارنده تسهیلات از این محل می‌تواند بدون محدودیت بار دیگر وام‌های پرداختی از همین محل را دریافت کند اما با این شرایط که اگر قرار است وامی که اکنون در اختیار دارد را به مسکن جدیدی که می‌خواهد دوباره خریداری کند، منتقل کند آنگاه دریافت وام جدید مشروط به مابه‌التفاوت خواهد بود. مثلا اگر اکنون تا ۱۰ میلیون تومان از وام قبلی باقی مانده می‌تواند با توجه به اینکه برای انفرادی تا سقف ۷۰ میلیون تسهیلات قابل دریافت است، مابه التفاوت آن یعنی تا سقف ۶۰ میلیون تومان اقدام کند ولی اگر قرار بر این نیست که وام قبلی را به مسکن جدید منتقل کند، آنگاه می‌تواند با نام خود تا ۷۰ میلیون تومان تسهیلات بگیرد.

دارنده وام اوراق دار امکان دریافت تسهیلات صندوق پس انداز یکم را ندارد مگر…

در رابطه با حساب صندوق پس‌انداز مسکن شرایط دیگری وجود دارد. این نوع از تسهیلات حدود سه سال است که با تصویب شورای پول اعتبار و از طریق بانک مسکن در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. تسهیلات صندوق پس انداز یکم در دو گروه انفرادی و زوجین قابل پرداخت خواهد بود. برای انفرادی و در بر اساس مناطق جغرافیایی در تهران ۸۰ میلیون، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا ۶۰ میلیون و در سایر مناطق تا ۴۰ میلیون تومان تعریف می‌شود. برای زوجین نیز در ترهان تا ۱۶۰ میلیون، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر تا ۱۲۰ و سایر مناطق نیز تا ۸۰ میلیون تومان شرایط دریافت تسهیلات وجود دارد. این در حالی است که برای دریافت هر مبلغ از این تسهیلات در دوره یکساله باید تا نیمی از آن سپرده‌گذاری شود. هر چند که امکان سپرده‌گذاری کمتر با دوره طولانی‌تر نیز وجود دارد. در این مدت اگر سپرده‌گذار خواهان برداشت منابع خود از صندوق پس‌انداز باشد به آنها بر اساس سود مصوب شورای پول و اعتبار سود سپرده تعلق می‌گیرد.

در صندوق پس انداز یکم نرخ سود تفاوت عمده‌ای با تسهیلات از محل اوراق دارد و از ابتدای تاسیس تا کنون در روندی کاهشی به ۹.۵ درصد رسیده است که تا حدودی این تسهیلات را به صرفه می‌کند. دلیل اصلی این کاهش نیز به مدت سپرده گذاری که به تامین منابع منجر می شود بر می‌گردد. این در شرایطی است که متقاضی وام ۸۰ میلیونی ماهانه حدود ۹۳۰ هزار تومان قسط و در مجموع ۵۴ میلیون تومان سو بر می‌گرداند، سود مجموع وام ۱۶۰ میلیونی نیز تا ۱۲۸ میلیون تومان و با قسط دومیلیون تومانی است.

در تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم مشخص آن است که خاص خانه‌اولی‌ها خواهد بود یعنی هیچ متقاضی‌ نمی‌تواند قبل از دریافت این تسهیلات از سایر وام‌های مسکن استفاده کرده باشد. متقاضی از تسهیلات بانک مسکن و سایر بانک‌ها جهت خرید، احداث واحد مسکونی، انتقال سهم‌الشرکه یا تعمیر واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی متقاضی از امکانات دولتی برای تهیه مسکن استفاده نکرده باشد. بنابراین کسی که از تسهیلات مربوط به اوراق ممتاز استفاده کرده امکان تامین منابع به صورت مستقیم از محل صندوق پس‌انداز یکم را ندارد مگر اینکه وام از شخص دیگری که آن را دریافت کرده و قسط اول را نیز پرداخت کرده است، به وی منتقل شود. در عین حال که هر متقاضی فقط یکبار می‌تواند از تسهیلات صندوق پس انداز یکم استفاده کند.

اما در صورتی که دارنده حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم واجد شرایط تسهیلات طرح خانه اولی نباشد، می‌تواند از مزایای تسهیلاتی این حساب (خرید و احداث واحد مسکونی) تا سقف‌های مقرر در حساب صندوق پس‌انداز مسکن عادی بهره‌مند شود. این در حالی است که امکان استفاده از تسهیلات صندوق به صورت تکمیلی با اوراق وجود دارد. به گونه‌ای که دریافت کننده تسهیلات صندوق پس اندازیکم می‌تواند در سقف‌های تعریف شده برای وام های از محل اوراق، مابه التفاوت را با خرید اوراق دریافت کند.

وام “خرید زمان” چیست؟

یکی دیگر از شرایط دریافت تسهیلات مسکن به طرحی تحت عنوان “خرید زمان” برمی گردد که در قالب حساب صندوق پس انداز مسکن اعطا می‌شود. خرید زمان یعنی اینکه متقاضی می تواند بعد از گذشت شش ماه سپرده گذاری از محل امتیازحساب صندوق پس انداز مسکن خود، از تسهیلات بیش از هشت میلیون تا سقف ۱۲ میلیون تومان استفاده کند. جهت استفاده از این طرح باید متوسط موجودی در حساب دو برابر تسهیلات دریافتی باشد به عنوان مثال متقاضی وام ۱۲ میلیونی باید تا ۲۴ میلیون تومان را در شش ماه سپرده گذاری کند. سود بازپرداخت این تسهیلات تا ۱۱ درصد بوده و عمر ساختمان نبایداز ۲۵ سال بیشتر باشد.

وام مشترک

در بین وام های متفاوت مسکن، وام دیگری است که تحت عنوان جعاله تعمیر مسکن به صاحبان خانه تعلق می‌گیرد. این تسهیلات تا چندی پیش با سقف ۱۰ میلیونی اعطا می‌شد که با مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار تا ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته و متقاضیان دریافت وام مسکن اعم از کسانی که از محل اوراق وام می‌گیرند و یا آنهایی که از صندوق پس انداز یکم تسهیلات دریافت می‌کنند می توانند وام جعاله را دریافت کنند. برای این تسهیلات نیز باید اوراق خریداری شود به طوری که برای وام ۲۰ میلیونی نیاز به ۴۰ برگ اوراق خواهد بود. سود باز پرداخت آن نیز حدود ۱۸ درصد تعریف شده است.

35225

 

پروانه کار تاکسی‌های پیکان از تیر ماه تمدید نمی‌شوند/ شرایط تعویض تاکسی‌های فرسوده

ابوالفضل قناعتی با بیان اینکه روند نوسازی تاکسی‌های شهر تهران طبق برنامه‌ در حال انجام است، گفت: فرآیند نوسازی تاکسی‌ها طبق برنامه‌ریزی انجام شده تا سال ۹۵ بر اساس سهمیه ۹۰ هزار خودرویی که دولت تعیین کرده بود، در دستور کار قرار گرفت. در این زمینه سهم تهران، نوسازی ۲۰ هزار تاکسی بود که در سال ۹۵ نزدیک به ۱۰ هزار تاکسی نوسازی شد.

وی ادامه داد: حدود ۱۰ هزار تاکسی فرسوده در تهران شرایط تبدیل و نوسازی دارند که می‌بایست دولت شرایط وام و اسقاط خودرو و تسهیلات نوسازی تاکسی در سال ۹۶ را نیز فراهم کند.

قناعتی با بیان اینکه تاکسی‌هایی که بالای ۱۰ سال سن دارند، باید تعویض و نوسازی شوند، گفت: تاکسی‌های فرسوده یکی از عوامل آلودگی هوا هستند و دولت باید تسهیلات لازم برای تبدیل تاکسی‌های فرسوده را فراهم کند که در حال حاضر هنوز اقدامی برای نوسازی تاکسی در سال ۹۶ صورت نگرفته است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه تاکسی‌های تولید ۸۶ باید در فرآیند نوسازی قرار بگیرند، تصریح کرد: برخی رانندگان تاکسی که خودروی تولید ۸۶ دارند، نگران عدم تمدید پروانه کار تاکسی خود هستند که تاکید می‌شود تا زمانی که زمینه نوسازی این تاکسی‌ها فراهم نشده، پروانه کار آنها تمدید می‌شود.

وی تأکید کرد: نامه‌نگاری‌های لازم برای آنکه این تاکسی‌ها بتوانند در سامانه نوسازی ثبت‌نام کنند، انجام شده و در آینده امکان ثبت‌نام آنها برای نوسازی فراهم می‌شود اما تا آن زمان پروانه کار تمامی این تاکسی‌ها به جز تاکسی‌های پیکان تمدید می‌شود.

قناعتی با بیان اینکه شرایط تردد تاکسی پیکان مناسب شهر تهران نیست، گفت: تاکسی پیکان سالیان سال است که باید از ناوگان تاکسی خارج شود، در حال حاضر نیز شرایط لازم برای این کار فراهم شده؛ به طوری که چهار میلیون تومان وام بدون بهره از سوی سازمان تاکسیرانی به رانندگان آنها ارائه می‌شود، ۲۰ میلیون تسهیلات وام با بهره ۱۶ درصد از سوی دولت به آنها تعلق می‌گیرد و پنج میلیون تومان نیز سهم اسقاط می‌شود که در مجموع حدود ۲۹ میلیون تومان برای نوسازی تاکسی‌های پیکان فراهم شده و امکان نوسازی با آورده دو میلیون تومانی از سوی راننده فراهم شده است.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران در پایان با تأکید بر اینکه اظهارات مطرح شده در خصوص عدم تمدید برنامه کار تاکسی‌دارانی که مدل تاکسی آنها سال ۸۶ است، گفت: تاکسی‌های مدل ۸۶ پروانه‌شان تمدید می‌شود و این موضوعات صحت ندارد و تاکسیرانان نگران این موضوع نباشند؛ اما از هم‌اکنون باید آماده باشند تا به محض اینکه دولت شرایط نوسازی را فراهم کرد، آن را انجام دهد.

۴۲۲۳۵

۱۱۰ سد بالای ۵۰ درصد آب دارند

رحیم میدانی با بیان اینکه در حال حاضر میزان مصرف آب کل کشور ۸۰ میلیارد مترمکعب تخمین زده شده است، اظهار کرد: اگر میزان دما افزایش یابد قطعا این عدد پاسخگو نخواهد بود. علاوه بر این باید به این مسئله نیز توجه کرد که جمعیت کشور رو به افزایش است. لذا در این شرایط باید به بهره وری آب توجه ویژه ای شود.

وی با اشاره به وضعیت بارندگی‌ها در کشور عنوان کرد: در مجموع ۲۳۳ میلی متر بارندگی داشته‌ایم که در مقایسه با دراز مدت ۲ درصد کاهش یافته اما ورودی سدها با ۱۴ درصد کاهش روبرو شده است.

معاون وزیر نیرو ادامه داد: براساس آخرین آمار ۳۴.۶ میلیارد مترمکعب آب وارد سدهای کشور شده و این درحالی است که سال قبل ۴۰.۴ میلیارد مترمکعب میزان ورودی آب به مخازن سدهای کشور بوده است. با این وجود با مدیریت مخزن که صورت گرفت در حال حاضر ذخیره پشت سدها مانند سال قبل است و تنها دو درصد تفاوت را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه در برخی از استانها وضعیت بارش‌ها خوب نیست، تاکید کرد: در استان خوزستان نسبت به میانگین ۴۲ درصد، کهگیلویه و بویراحمد ۳۲ درصد، کرمانشاه ۱۶ درصد، ایلام ۱۸ درصد و آذربایجان غربی ۱۷ درصد وضعیت بارش‌ها منفی بوده است. اما به طورکلی وضعیت بارش‌ها در کل کشور خوب ارزیابی می شود.

میدانی با اشاره به پیش بینی هواشناسی برای تغییر دما گفت: براساس آخرین پیش بینی که در شورای عالی آب نیز مطرح شد از تیرماه تا شهریور ماه در مناطق مختلف کشور شاهد نیم تا ۱ درجه سانتی گراد شاهد افزایش دما خواهیم بود که این مسئله می تواند میزان مصرف آب را نیز تحت شعاع خود قرار دهد.

به گفته وی تاکنون ۱.۳ میلیارد مترمکعب آب شرب در سدها توزیع شده و پیش بینی می‌شود که تا آخر سال به ۶.۳ میلیارد مترمکعب برسد.

35225

آغاز جشنواره فیلم‌ کودک و نوجوان با جشن پروانه‌ها

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،
مراسم افتتاحیه سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با نام جشن
پروانه‌ها، دیشب در باغ نور شهر اصفهان برگزار شد.

حضور پُرشمار کودکان و نوجوانان
اصفهانی به همراه خانواده‌های‌شان ویژگی اصلی این مراسم بود که در برگزاری آیین افتتاحیه
نقش مهمی را هم بر دوش داشتند.

مهدی جمالی‌نژاد (شهردار اصفهان)،
علیرضا رضاداد (دبیر سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم های کودکان و نوجوانان) و
جمع زیادی از هنرمندان از دیگر حاضران این جشن افتتاحیه بودند.

ملیکا زارعی (خاله شادونه) به
همراه عروسک‌های برنامه تلویزیونی‌اش و با اجرای سرودهایی شاد برای کودکان و نوجوانان،
گرما بخش جشن گشایش سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان بود.

رضاداد: جشنواره فرصتی برای فیلم دیدن در کنار هم است

نخستین سخنران این مراسم، علیرضا
رضاداد، دبیر جشنواره بود که با اشاره به این‌که جشنواره فرصت مغتنمی برای تماشای فیلم
کنار همدیگر است، گفت: «این موقعیت را باید یک فرصت دانست. مراسم افتتاحیه با نام جشن
بزرگ پروانه‌ها، مختص کودکان و نوجوانان است. خوشحالم که دوباره در اصفهانِ زیبا و
در جمع پرشور کودکان و نوجوانان هستیم و دوباره به هم قول می‌دهیم این جشنواره سال‌های
سال در اصفهان باقی بماند و هر سال باشکوه‌تر از قبل برگزار شود تا بتوانیم در کنار
هم سینمایی برای کودکان و نوجوانان داشته باشیم.»

حضور صداپیشگان روی صحنه

سپس، مهوش افشاری، گوینده و صداپیشه
باسابقه هم در سخنانی کوتاه گفت: «کودکان و نوجوانان را بسیار دوست دارم و خوشحالم
که سال هاست برایشان خدمت می‌کنم.»

شوکت حجت از دیگر صداپیشگان نام
آشنای سینما و تلویزیون نیز روی صحنه آمد و گفت: «باعث افتخار است که در جشن شادی شما
کودکان و نوجوانان حضور دارم و باید بگویم پیشکسوتان عزیزی در جمع ما حضور دارند که
سال‌هاست برای کودکان و نوجوانان آثار خارجی را دوبله می‌کنند.»

سعید شیخ‌زاده، صداپیشه آثاری
چون «چاق و لاغر»، «سفر جادویی»، «شکارچیان اژدها» و… نیز با حضور روی صحنه در جشن
بزرگ پروانه‌ها خطاب به بچه‌ها گفت: «خوشحالم که من را به این جشن دعوت کرده‌اید. دوست
دارم همیشه خاطرات کودکی‌ام را زنده کنم. سال‌هاست در جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان
شرکت می کنم و باز هم در این جشن و جشنواره شرکت خواهم کرد.»

افشین زی‌نوری، صداپیشه باتجربه
و توانمند سینما و تلویزیون نیز با طرح یک پیشنهاد برای بچه‌ها بیان کرد: «پیشنهاد
می‌کنم همه کودکان و نوجوانان دوستان خود را به سینماها دعوت کنند تا در این جشنواره
همگی کنار هم باشیم.»

رضا آفتابی، نرگس فولادوند، مریم
رادپور، مهسا عرفانی، شیلا آژیر، بهروز علیمحمدی و… از دیگر گویندگان و صداپیشگان
مهمان جشن بزرگ پروانه‌ها بودند.

کودکی 9 ساله که در فضای مجازی معروف شد

در این جشن، همچنین کلیپی از
سجاد رضایی، دانش‌آموز 9 ساله که به طور گسترده در فضای مجازی منتشر شده بود، نمایش
داده شد. این کودک اصفهانی، مهمان ویژه جشن بزرگ پروانه‌ها بود. وی با حضور روی صحنه
با لهجه شیرین اصفهانی خود در جواب سوال خاله شادونه که چطور شد معروف شدی، گفت: «وقتی
مدیر مدرسه‌مان در حال فرار با خط‌کش من را دید، داد زد: «سجاد بیا اینجا!»

او ادامه داد: «از این‌که معروف
شدم خیلی خوشحالم و روزی 1000 امضا می‌دهم! اما عینک آفتابی نمی‌زنم (با خنده).»

سجاد خطاب به فیلمسازان سینمای
کودک و نوجوانان و همسن و سال‌های خود گفت: «به آن‌ها می‌گویم چه پروانه‌های قشنگی
و چه رنگ‌های زیبایی. سلام به بچه‌ها و بزرگترها…»

جمالی‌نژاد: ذهن‌های خلاق کودکان، آینده کشور را می‌سازد

در ادامه برنامه، نوبت به مهدی
جمالی‌نژاد، شهردار اصفهان رسید که روی صحنه بیاید. او با تبریک بازگشت جشنواره فیلم‌های
کودکان و نوجوان به اصفهان گفت: «امیدوارم این جشنواره متفاوت از این‌نظر‌که تمام برنامه‌ریزی‌هایش
با بچه‌هاست، مورد استقبال شما قرار بگیرد.»

جمالی‌نژاد همچنین بر اهمیت توجه
به کودکان و نوجوانان به عنوان آینده‌سازان کشور اشاره و بیان کرد: «قرار است ذهن‌های
خلاق کودکان و نوجوانان، آینده شهر اصفهان و کشور را بسازند و برای داشتن اصفهانی آباد،
باید بچه‌ها مورد توجه قرار بگیرند.»

گرفتن عکس یادگاری شهردار اصفهان
و دبیر جشنواره با داوران کودک و نوجوان و فرزندان شهدای مدافع حرم، پایان بخش جشن
بزرگ پروانه‌ها بود که با نورافشانی آسمان اصفهان همراه شد.

سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های
کودکان و نوجوانان اصفهان تا 15 تیر در این شهر ادامه دارد.

 

5757

پیام شهردار آمل به مناسبت شهادت دکتر شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش و هفته قوه قضائیه

بسم االله الرحمن الرحيم

بهشتي يك ملت بود براي يك ملت . امام خميني (ره)
هفتم تير ماه يادآور عروج ملكوتي بزرگ مرداني چون شهيد والامقام دكتر بهشتي و ۷۲ تن از ياران انقلابي ايشان است كه خالصانه سعي و تلاش خود را در جهت اعتلاي اقتدار نظام جمهوري اسلامي ايران به كار بستند و پاداشي جز رسيدن به فيض شهادت در راه معبود براي ايشان ارزشمند نبود.
فاجعه عظيم و جانسوز هفتم تير ماه ۱۳۶۰ از وقايع معنادار در تاريخ ايران اسلامي است كه مي تواند تا ابد رسوايي منافقين ضد خلق و ادعاي مبارزه دروغين آنها را در مقابل ديد جهانيان قرار دهد.
قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران با پاسداري از قانون اساسي و سرلوحه قرار دادن رهنمودها و ارشادات مقام عظماي ولايت به عنوان ركن اساسي نظام ، مسئوليت خطير و حساسي را در پشتيباني از حقوق فردي و اجتماعي و تحقق بخشيدن به عدالت عهده دار است .
اينجانب ضمن گرامي داشت ياد و خاطره شهداي هفتم تير و تقدير و تشكر از سعي و تلاش كاركنان خدوم قوه قضائيه ، به ويژه عزيزان دادگستري شهرستان آمل توفيق تداوم خدمت به ملت و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را در سايه توجهات حضرت ولي عصر (عج) از درگاه باريتعالي مسئلت مي نمايم.
احمد امير سليماني
شهردار آمل

 

46

اجرای مرحله اول تشییع (جابجایی) مرقد مطهر شهید قربانی واقع در دریاچه سد گلورد

به گزارش خبرآنلاین منطقه مازندران،طی این آیین که با حضور جمع کثیری از مردم روستای رودبار و روستاهای اطراف انجام شد، قبر مطهر شهید عبدالله قربانی از مزار قدیم به روستای جدید رودبار با تکریم ویژه ای که همراه با مراسم سینه زنی، نوحه خوانی و آیین تشییع بود به محل احداث مسجد جدید روستا منتقل شد.

قبر شهید که یک شب مهمان مردم روستا بود پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا، آیین وداع مجدد با شهید را برگزار و در نظر است روز چهارشنبه هفتم تیرماه همزمان با سالروز شهادت شهید بهشتی ، در مزار جدید روستا با حضور مردم و مسئولین منطقه مجددا دفن گردد.

شایان ذکر است شهید عبدالله قربانی در سال 1366 در منطقه فاو به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

46

مرگ زن افغان در دستگاه خمیرگیر نان

نانوایی به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، ساعت ۸ صبح امروز در تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد که یک زن ۴۵ ساله تبعه کشور افغانستان در یک نانوایی جان خود را از دست داده است.

این زن کارگر در یک نانوایی در خیابان باهنر سمنان به تنهای مشغول کار با دستگاه خمیرگیر بوده که پس از گیر کردن لباسش با دستگاه، داخل محفظه افتاده و جان خود را از دست داده است.

تحقیقات در خصوص علت این حادثه ادامه دارد.